Uprzejmie informujemy, iż na podstawie § 3 ust. 4 i 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 września 2017 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1743) oraz na wniosek Organu Prowadzącego, Dolnośląski Kurator Oświaty we Wrocławiu, wskazał Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Środzie Śląskiej, wchodzącą w skład Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych, do powoływania od dnia 1 stycznia 2021 r. zespołów orzekających w celu wydawania orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego i orzeczeń o potrzebie nauczania indywidualnego oraz opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci i młodzieży niewidomych i słabo widzących, niesłyszących i słabo słyszących oraz dla dzieci z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera zamieszkałych lub będących uczniami szkół i placówek mających siedzibę na terenie Powiatu Średzkiego.
Planowane terminy posiedzeń
Zespołu Orzekającego Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w PZPO w Środzie Śląskiej w roku szkolnym 2024/2025:
*Zespół Orzekający jest powoływany zgodnie z zapotrzebowaniem (wnioski).
————————————
Procedura przyjmowania wniosków do PP-P
1. Przyjęcie zgłoszenia o udzielenie pomocy psychologiczno – pedagogicznej: osobiście lub pocztą, wniosek składąją rodzice lub opiekun prawny. Wniosek dostępny na stronie internetowej w zakładce ,,Druki do pobrania”, lub w sekretariacie PP-P (wniosek można złożyć drogą elektroniczną przez skrzynkę e-PUAP). Zebranie wstępnych informacji o przyczynie zgłoszenia w celu skierowania do odpowiedniego specjalisty.
2. Wyznaczenie terminu badania i zawiadomienie rodziców lub prawnych opiekunów o terminie badania.
3. W zależności od zgłoszonego przez rodziców lub prawnych opiekunów problemu, uzasadniony jest wgląd w dokumentację szkolną i medyczną dziecka.
4. Podpis złożony przez rodziców lub prawnych opiekunów na wniosku o przyjęcie dziecka na badanie w PPP stanowi formę zgody na badanie.
5. Rodzice lub prawni opiekunowie proszeni są o poinformowanie PP-P o planowanej nieobecności dziecka w celu wyznaczenia nowego terminu badania.
6. Niezgłoszenie się rodziców lub prawnych opiekunów na wyznaczony termin badania bez powiadomienia PP-P oznacza rezygnację z badania.
————————————
Procedura wydawania orzeczeń i opinii przez Zespoły Orzekające działające w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w PZPO w Środzie Śląskiej.