Uczniowie 3 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej wzięli niedawno udział w zajęciach Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii we Wrocławiu, możliwych dzięki współpracy Powiatu z Siecią Badawczą Łukasiewicz.

Tematem warsztatów było DNA w owocach. Poprzez doświadczenia uczniowie poznali strukturę DNA, sposoby jego izolacji, a także wpływ różnych czynników, takich jak zbyt duża ilość cukru czy tłuszczu, na zmiany ludzkiego DNA. Młodzi badacze dowiedzieli się, w jaki sposób “zadbać” o swoje DNA, stosując zasady zdrowego odżywiania. Przekonali się również, jak istotna jest jakość owoców i warzyw, które na co dzień spożywamy.