Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Zajęcia edukacyjne w Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii

Zajęcia edukacyjne w Polskim Ośrodku Rozwoju Technologii

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Powiat i Fundację PORT uczniowie z powiatowych szkół średnich pogłębiali swoją wiedzę na zajęciach we Wrocławiu.
W listopadzie PORT dwukrotnie odwiedzili maturzyści z PZS nr 1. W grudniu wyjazdowe zajęcia mieli uczniowie klasy 3 i 4 Technikum Informatycznego z PZS nr 2. Ich tematem była fotonika - dziedzina, która łączy optykę, elektronikę i informatykę w celu opracowywania technik wykorzystujących promieniowanie elektromagnetyczne do przenoszenia i przetwarzania informacji. Uczniowie najpierw wysłuchali wykładu, a następnie w małych zespołach zajęli się m.in. oznaczaniem zawartości chininy w spektrofluorymetrze.
 
Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii to organizacja mająca na celu działalność naukową, edukacyjną oraz popularyzację wybranych obszarów nauki. Współpraca Powiatu i Fundacji to efekt stań wicestarosty Sebastiana Burdzy. –  Dzięki porozumieniu nasi uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzy w świetnie wyposażonych laboratoriach i profesjonalnych warunkach. Fundacja realizuje też bardzo wiele przedsięwzięć badawczo  - rozwojowych, w których będziemy starali się uczestniczyć. To poważny partner i jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się nam go pozyskać – podkreśla włodarz powiatu.    
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin