Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Mikołajowie w ciężarówkach odwiedzili ośrodek specjalny

Mikołajowie w ciężarówkach odwiedzili ośrodek specjalny

To był wyjątkowy dzień dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. 17 grudnia odwiedzili ich Drogowi Mikołajowie i to nie z workiem prezentów, lecz z ciężarówkami pełnymi darów.
Drogowi Mikołajowie to organizacja niosąca bezinteresowną pomoc dzieciom. W tym roku akcję pomocy zorganizowali po raz czwarty, a na jej adresatów wybrali Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na średzkich Kajakach.
 
Dzięki zbiórce na portalu zrzutka.pl oraz licytacjom Mikołajom udało się zebrać rekordową kwotę 100 762 zł (!), to aż o 251% więcej niż planowali. Całą tę sumę przeznaczyli na zakupy najpotrzebniejszych rzeczy, a za takie kadra i dzieci uznały m.in. nowe meble, traktorek do koszenia trawy, rowery trójkołowe, tablice multimedialne a także gry i zabawki. Wszystkie te wspaniałe rzeczy trafiły do Ośrodka 17 grudnia. Drogowi Mikołajowe przywieźli je swoimi wielkimi ciężarówkami.
 
- Takie akcje utwierdzają nas w przekonaniu, że ciągle jeszcze istnieją wśród nas Anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Gdyby człowiek każdego dnia rzucał kwiatek na drogę swojego bliźniego, ulice ziemi wypełniłyby się radością. Dziś droga do naszego Ośrodka mieni się dobrocią, miłością, serdecznością i właśnie wielką radością. Dziękujemy, że możemy to przeżywać dzięki Wam! - podkreślała ze wzruszeniem Lidia Walerych, dyrektor szkoły. Prawdziwą magią sobotni dzień nazwał wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy, który też dziękował Drogowym Mikołajom za wybór i wsparcie powiatowej placówki.   
 
Dla wyjątkowych gości uczniowie przygotowali przedstawienie “Dziewczynka z zapałkami”. Po ciepłych słowach, podziękowaniach i wspólnych fotografiach rozpoczęła się akcja rozpakowywania samochodów. Towarzyszyło jej mnóstwo emocji i wzruszenia. Bez wątpienia takich Mikołajów i ich wspaniałych prezentów dzieci z ośrodka nigdy nie zapomną.
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin