Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Drogowi Mikołajowie odwiedzą z prezentami ośrodek specjalny

Drogowi Mikołajowie odwiedzą z prezentami ośrodek specjalny

Wielkimi krokami zbliża się bardzo ważny dzień dla  podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. 17 grudnia, z mnóstwem wspaniałych prezentów, odwiedzą ich Drogowi Mikołajowie. 
To już czwarta akcja charytatywna organizowana przez Drogowych Mikołajów. W poprzednich latach pomoc trafiła do domów dziecka w Brzegu Dolnych, Wschowie i Krośnie Odrzańskim. W tym roku Mikołajowe postanowili wesprzeć Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na średzkich Kajakach. 
 
 
Aby zebrać środki założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl oraz grupę z licytacjami. Już teraz udało się pozyskać 60 tys złotych, lecz nie jest to jeszcze koniec zbiórki. - Przez to wszystko, co dzieje się na świecie, nie spodziewaliśmy się w tym roku tak dobrego wyniku, ale to pokazuje, że jesteśmy silną drużyną! Celem początkowym było 40 tysięcy złotych, za które chcieliśmy zakupić to, co najpotrzebniejsze oraz prezenty pod choinkę. Z racji przekroczenia kwoty minimalnej  - liczymy, że uda się pobić zeszłoroczny rekord czyli 68 331 złotych - mamy możliwość zakupu większej ilości sprzętu. W porozumieniu z nauczycielami chcemy zakupić dwie tablice multimedialne, które ułatwią niepełnosprawnym dzieciom zdobywanie wiedzy - informują organizatorzy akcji. 
 
Do wspomnianych najpotrzebniejszych rzeczy, po konsultacjach z kadrą i dziećmi, zaliczono nowe łóżka i meble w internacie, renowację łazienki, traktorek do koszenia trawy. Drogowi Mikołajowie chcą spełnić również indywidualne marzenia dzieci, wśród których znajduje się stół do ping-ponga, sprzęt sportowy oraz gry i zabawki. Wszystkie te wspaniałe rzeczy trafią do naszej placówki 17 grudnia. Drogowi Mikołajowe przywiozą je na swoich ciężarówkowych saniach, a w wypakowaniu prezentów będą im pomagać dzieci i ich najbliżsi.   
 
Tydzień wcześniej, w sobotę 10 grudnia, Drogowi Mikołajowie odwiedzą Jarmark “Coraz Bliżej Święta…” organizowany przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej i Powiat Średzki. Na swoim stanowisku będą mieć gadżety, słodkości i wiele innych atrakcji, z których dochód również zostanie przeznaczony na rzecz średzkiej placówki. Już teraz serdecznie zapraszamy do przyjścia. 
 
 
Przypominamy, że internetowa zbiórka trwa do 10 grudnia. Wpłat można dokonywać również na konto Fundacji: 48 1090 1522 0000 0001 5157 8670 (Santander Bank Polska). W tytule przelewu należy wpisać "darowizna na cele statutowe". Finał akcji zapowiada się bardzo emocjonująco, i każdy jeszcze może dołożyć do niego swoją cegiełkę. - Nie zatrzymujmy się. Działajmy w te ostatnie dni jeszcze prężniej. Każda złotówka jest na wagę złota. Prosimy o dużą ilość polubień i udostępnień postów, jak i zrzutki, bo to dzięki nim się rozwijamy - zachęcają organizatorzy na facebooku.
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin