Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Blisko 400 nowych książek w bibliotece PZS nr 1

Blisko 400 nowych książek w bibliotece PZS nr 1

O 380 nowych książek, a także sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem wzbogaciła się biblioteka Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej. To efekt dofinansowania otrzymanego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Narodowy Program Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 ma za zadanie poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek, m.in. szkolnych i pedagogicznych. Powiat Średzki otrzymał w tym celu dofinansowanie w wysokości 12 tys. złotych. Za kwotę tę, oraz przy wkładzie własnym wynoszącym 3 tys. złotych, do biblioteki w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 zakupiono 380 książek oraz sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem.
 
Zakupione tytuły to w większości nowości wydawnicze. - Wzbogacenie biblioteki o ciekawe książki spowodowało wyraźnie zauważalne zwiększenie zainteresowania biblioteką i jej zbiorami. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, które dostarczają czytelnikom wielu emocji, wrażeń, rozbudzają i rozwijają ich zainteresowania. Rozmowy na temat przeczytanych książek dają możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach i projektach edukacyjnych, inicjują różne nowe działania na rzecz promowania czytelnictwa - mówi bibliotekarz Katarzyna Waśniewska.
 
Jednym z takich działań jest planowane na grudzień spotkanie autorskie z pochodzącym ze Szczepanowa twórcą kryminałów Mieczysławem Gorzką. Jego bestsellerowe powieści również znalazły się na półkach biblioteki. - Jak widać, program otworzył możliwości do innowacyjnych działań w bibliotece. Każda z zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pozycji książkowych została oznaczona specjalną pieczęcią z logo rządowego programu. Na samych zakupach jednak przygoda z książką się nie kończy! Trwa nadal - podsumowuje pani Katarzyna.
 
(RFP - Powiat Średzki)
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin