Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Burger tematem trzeciego kulinarnego pojedynku

Burger tematem trzeciego kulinarnego pojedynku

17 września kucharze amatorzy z powiatu średzkiego znów będą mogli zaprezentować swoje talenty. Tematem kulinarnego pojedynku będzie burger. Ten najlepszy zdobędzie nagrodę o wartości 1000 zł.
Tym razem gospodarzem kulinarnych potyczek będzie Koło Gospodyń Wiejskich w Malczycach. To panie z Malczyc wygrały poprzedni pojedynek, przygotowując najsmaczniejszą rybę z grilla. Zmieniający się gospodarze - w lipcu było nim sołectwo Chomiąża - mają uatrakcyjnić zabawę i zachęcić niezdecydowanych do startu.
 
Koło Gospodyń Wiejskich w Malczycach jest bardzo kreatywne i już wiemy, że wrześniowemu gotowaniu będzie towarzyszyć wiele niespodzianek. Zachęcamy do zgłaszania się, grillowanie to przecież nasz narodowy sport. Oczywiście można też przyjść pokibicować drużynom, zainspirować się ich pomysłami, a także podziwiać efekty, bo konkursowe dania zawsze prezentują się imponująco – zachęcają pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs.
 
Drużyna, która przygotuje najlepszego burgera zdobędzie voucher o wartości 1000 złotych oraz tytuł i dyplom “Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Wśród oceniających będą m.in. Wojciech Mieliński, tytularny mistrz kuchni oraz Mariusz Komenda, półfinalista programu MasterChef. Swoje nagrody ufunduje również Bank Spółdzielczy, Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego i Kraina Łęgów Odrzańskich. Coraz chętniej do zabawy włączają się również Gminy z naszego powiatu.
 
Zgodnie z regulaminem, uczestnikami powiatowego konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne. Termin zgłaszania drużyn mija w środę 14 września. Gotowanie rozpocznie się 17 września o godz. 14.00 na placu przy ośrodku kultury w Malczycach.
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin