Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

Wakacje dobiegły końca. Uroczystym apelem zainaugurowali dzisiaj rok szkolny 2022/2023 uczniowie i kadra Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej.
W tym roku z PZS nr 1 naukę będzie pobierać ponad 600 uczniów, z czego blisko 200 to pierwszoklasiści. Zebranych na apelu przywitała dyrektorka szkoły Małgorzata Przesławska.
 
Pamiętajcie, że szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy i wspierać się nawzajem, nie zapominając o szacunku. Wspólnie musimy zadbać, aby szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Pamiętajcie też, że oceny nie są najważniejsze. W naszych murach liczy się, abyście poznali siebie, odkryli własne talenty i mocne strony, aby nauka sprawiała wam przyjemność. Dlatego mam nadzieje, że będziecie tu przychodzić z ochotą i radością – podkreślała dyrektorka szkoły Małgorzata Przesławska.
 
Szczególnie ciepło powitano pierwszoklasistów oraz liczną grupę uczniów z Ukrainy. Maturzystom i uczniom technikum przystępującym do egzaminu zawodowego już teraz życzono połamania piór i jak najlepszych wyników na egzaminach. Życzenia sukcesów na wielu płaszczyznach, satysfakcji i radości ze zdobywania wiedzy przekazała uczniom również Halina Mikła, przewodnicząca komisji oświaty w Radzie Powiatu w Środzie Śląskiej, której towarzyszyła skarbniczka Elżbieta Czarnota.
 
Zgodnie ze zwyczajem pierwszoklasiści, którzy zdobyli najwięcej punktów podczas rekrutacji odebrali z rąk dyrekcji legitymacje szkolne. Po uroczystym apelu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin