Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: 20 lat rodzicielstwa zastępczego w Powiecie Średzkim

20 lat rodzicielstwa zastępczego w Powiecie Średzkim

We wtorek 30 sierpnia na zaproszenie starosty powiatu Krzysztofa Szałankiewicza oraz dyrektorki PCPR-u Katarzyny Misiuny w sali konferencyjnej urzędu spotkali się opiekunowie rodzin zawodowych oraz rodzinnych domów dziecka z terenu powiatu średzkiego.
Okazją do spotkania był jubileusz 20-lecia powstania pierwszego Rodzinnego Domu Dziecka u Państwa Danuty i Artura Kawińskich z Miękini. – Rodzina zastępcza to środowisko domowe dla dzieci, które doświadczyły zaniedbań, przemocy i pustki emocjonalnej. Państwo zapewniacie dzieciom bezpieczeństwo i stabilizację, ale przede wszystkim wsparcie. Opiekowanie się dziećmi to wielka próba dla waszych związków i relacji rodzinnych, zwłaszcza pomiędzy małżonkami. Koordynatorzy pieczy zastępczej są szczególnymi sprzymierzeńcami Państwa rodzin w życiu codziennym – mówiła dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Katarzyna Misiuna.
 
Starosta Krzysztof Szałankiewicz podkreślał niezwykłą empatię oraz wrażliwość osób i rodzin, które zdecydowały się na rodzicielstwo zastępcze. – Wasza praca jest jedyną w swoim rodzaju, dlatego dzisiaj składam Państwu za nią podziękowania i słowa najwyższego uznania – podkreślał włodarz powiatu. Ciepłe słowa w imieniu radnych powiatu przekazali zebranym przewodniczący rady Artur Bogucki i radna Halina Mikła.
 
O wychowankach, sukcesach i trudnych chwilach ostatnich 20 lat swojej pracy opowiedziała pani Danuta Kawińska. Dla wszystkich opiekunów zastępczych przygotowano listy z podziękowaniami, kwiaty i drobne upominki. To wyjątkowe spotkanie upamiętniono również wspólną fotografią.
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin