Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Dzieci z Drohobycza odwiedziły nasz powiat

Dzieci z Drohobycza odwiedziły nasz powiat

Na zaproszenie władz Powiatu dzieci związane z Polskim Stowarzyszeniem „Odrodzenie” z Drohobycza spędziły w naszym mieście kilkanaście wakacyjnych dni.
Nasza współpraca ze Stowarzyszeniem „Odrodzenie” w Drohobyczu trwa już blisko dziesięć lat. Przez ostatnie dwa lata, z powodu pandemii i obostrzeń, nasze spotkania były niemożliwe. Jednak w tym roku, mając na uwadze wybuchłą wojnę, znów zaprosiliśmy dzieci do nas na kolonie. Wiem, że zaproszenie przyjęto z radością. Te dzieci, jak wiele na Ukrainie, żyje z traumą i zmiana otoczenia, nawet na trochę, na pewno bardzo im pomogła – mówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.
 
Dzieci przyjechały do Środy na 12 dni. Gościny udzielił im Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na Kajakach. Dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów, a także osób prywatnych czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci zwiedziły m.in. Wrocław i klasztor w Lubiążu, wspięły się na Ślężę oraz odwiedziły Nadleśnictwo Miękinia. Na średzkim Orliku wzięły udział w turnieju sportowym i rozegrały mecz Ukraina vs KS Skarby Środa Śląska. Dzięki życzliwości prezydenta Legnicy jeden z dni spędziły na pełnym atrakcji miejskim basenie. Z kolei muzeum i Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej przygotowały dla nich artystyczne zajęcia.
 
Dawno temu byłam w Środzie Śląskiej jako uczestnik kolonii, a teraz jestem jej opiekunką. Bardzo cieszę się, że znów mogłam odwiedzić to śliczne miasteczko. Dziękuję starostom za zaproszenie, przygotowane dla dzieci atrakcje i wszystkie dowody życzliwości, jakie tutaj otrzymaliśmy – mówiła Zoriana, nauczycielka w polskiej szkole i opiekunka dzieci.
 
Jak zapewniają władze powiatu kolonie były i będą stałym elementem współpracy ze Stowarzyszeniem “Odrodzenie”. 
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin