Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Średzkie Centrum Zdrowia poszerza zakres usług

Średzkie Centrum Zdrowia poszerza zakres usług

Dzisiaj (1 sierpnia) w Średzkim Centrum Zdrowia SPZOZ w Środzie Śląskiej rozpoczyna działalność Poradnia Onkologiczna - pierwsza tego typu na terenie naszego powiatu oraz sąsiednich samorządów.
Od momentu uruchomienia podmiotu, tj. 1 lipca br., funkcjonują tam poradnie Chirurgii Ogólnej oraz Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Poradnia Onkologiczna będzie trzecią specjalistyczną poradnią.
 
W nowej poradni będą świadczone usługi:
  • diagnostyka chorób nowotworowych, w tym świadczenia w ramach szybkiej ścieżki onkologicznej (Karta DILO),
  • wykonywanie drobnych zabiegów chirurgicznych (pobieranie wycinków, usuwanie niewielkich guzków i znamion, tłuszczaków, włókniaków),
  • diagnostyka dermatoskopowa zmian barwnikowych skóry w kierunku czerniaka
  • wykonywanie biopsji piersi i tarczycy,
  • kwalifikacja do zabiegów operacyjnych.
Pacjentów przyjmować będą doświadczeni i cenieni lekarze specjaliści: dr n. med. Elżbieta Koczur - Szozda, lek. med. Norbert Słota i lek. med. Cezary Skrzypczyński. 
 
Przypominamy, wczesna diagnostyka i profesjonalne leczenie jest gwarancją pokonania choroby i powrotu do pełnego zdrowia. Przygotowaliśmy gabinet zabiegowy do wykonywania drobnych zabiegów chirurgicznych. Na podstawie wskazań lekarza specjalisty będzie możliwość wykonania badania ultrasonograficznego piersi i tarczycy – informuje w mediach społecznościowych Średzkie Centrum Zdrowia. 
 
Do Poradni Onkologicznej nie jest wymagane skierowanie, a dzięki dużej ilości specjalistów czas oczekiwania na wizytę jest bardzo krótki. Rejestracja pacjentów odbywa się pod nr tel. 71 338 88 21, kontakt e-mail: rejestracja.scz(małpa)powiat-sredzki.pl. Placówkę można znaleźć również na facebook’u - facebook.com/ŚredzkieCentrumZdrowia.
 
Średzkie Centrum Zdrowia w Środzie Śląskiej ma swoją siedzibę przy ul. Kolejowej 16A. Placówka jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00 - 18.00, piątek i sobota 8.00 - 15.00. Poradnia Onkologiczna będzie działać w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki.
(RFP/ŚCZ SPZOZ)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin