Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Już ponad 1,5 tys. przedsiębiorców otrzymało pożyczkę

Już ponad 1,5 tys. przedsiębiorców otrzymało pożyczkę

Z 19 mln zł pomocy dla mikro-, małych i średni przedsiębiorców z naszego powiatu wypłacono już ponad 6 mln zł. Wnioski o pomoc ciągle można składać.
Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i są elementem rządowej tarczy antykryzysowej. Ich rozdysponowanie stało się teraz najważniejszym zadaniem powiatowych urzędów pracy.
 
W tej chwili w Urzędzie Pracy w Środzie Śląskiej rozpatrzono już ponad 1,5 tys. wniosków o pożyczki, a około 300 oczekuje na rozpatrzenie. Przedsiębiorcom wypłacono blisko 6,2 mln zł. Coraz więcej złożonych wniosków dotyczy dofinansowania dopłaty do wynagrodzeń – informuje starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz i zachęca do korzystania z tego wsparcia. – Otrzymaliśmy 19 mln złotych wsparcia. Warto, aby środki te zostały w naszym powiecie, wspierając lokalne firmy – dodaje starosta.
 
Niezbędne informacje można znaleźć na stronie – www.srodaslaska.praca.gov.pl. Warto też odwiedzić stronę www.gov.pl, zakładka: dla przedsiębiorcy i dalej: tarcza antykryzysowa.
 
Pracownicy średzkiego urzędu bardzo proszą o dokładne czytanie instrukcji i wypełnianie wniosków. Wniosek o udzielenie pożyczki musi zawierać!
 1. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensujacą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19
 2. Umowa pożyczki
 3. Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych.
 4. Wniosek o umorzenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.
Przypominamy, że w  ramach rządowej tarczy antykryzysowej powiatowe urzędy pracy realizują cztery działania:
 • niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców,
 • dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samo zatrudnionych,
 • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców,
 • dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
 • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
 • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
 • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
 • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin