Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Alternatywna Budka Nietelefoniczna

Alternatywna Budka Nietelefoniczna

Przed Centrum Kultury Alternatywnej stanęła nietypowa budka telefoniczna. Biorąc do ręki słuchawkę… usłyszymy ciekawą historię o naszym rejonie lub utwór muzyczny.  
–  Jest intrygująca. Zawsze otwarta, choć pełna tajemnic. Niewielka, spektakularna i bardzo skuteczna. Poznajcie się. Budka Nietelefoniczna! – tak nietypowe instalacje są reklamowane na oficjalnej stronie tego projektu.
 
Budka zamówiona przez Powiat otrzymała nazwę „Alternatywna”, co pozwoliło na wprowadzenie wielu ciekawych pomysłów. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się kolaż na jej obudowie, który powstał między innymi dzięki życzliwości i obrazom Małgorzaty Boguckiej. Również treści nagrań się niestandardowe i usłyszymy tam opowieści o Napoleonie, Skarbie Średzkim, wieży przy kościele św. Andrzeja i skoku z niej, Diabelskiej Górze, Martwym Sadzie czy tez budowie CeKA. Sympatycy muzyki będą mogli posłuchać utworów lokalnych wokalistów i zespołów. Ciekawostką jest też przepis na średzki specjał. Co istotne, treść można szybko i łatwo wymienić lub uzupełnić. To oznacza, że za jakiś czas w tej formie mogą być promowani inni lokalni muzycy lub pisarze.    
 
Siłą tej instalacji jest bezpośrednie wyjście do ludzi i co ważne - w różnym wieku. Jestem przekonany, że osoby starsze z sentymentem odwiedzą budkę znaną im z czasów młodości. Z kolei młodzież lubi tajemnicze rzeczy i ją powinna przyciągnąć ciekawość. Nasza budka jest takim przewodnikiem – informatorem, a także nową atrakcją turystyczną. To też forma promocji talentów naszych mieszkańcówmówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy, który jako pierwszy spotkał się twórcą projektu Budka Nietelefoniczna i zainteresował tematem.  
 
Zapraszamy do wizyty w budce! Odwiedzając ją prosimy pamiętać o maseczce i rękawiczkach. Jak zapewniają pracownicy CeKA instalacja będzie często dezynfekowana. 
 
To super budka, jak ze snu
Lepsza niż ta z „Doktora Who”
W czasach, gdy wszystko trochę krzywo
Ciesz się tą prostą alternatywą
I na dodatek, by Cię zachęcić…
-Tu każdy numer można wykręcić!
[autor: WZ, marzec 2020]

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin