Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

informacje o powiecie

Ilustracja do informacji: Wspaniała atmosfera i zdrowa rywalizacja

Wspaniała atmosfera i zdrowa rywalizacja

Wiele ciekawych atrakcji przygotowano dla dzieci z Drohobycza przebywających w naszym mieście na kolonii. Jedną z nich był Międzynarodowy Turniej Sportowy.
Turniej odbył się na średzkim orliku przy ul. Mostowej. W sportowe szranki stanęły cztery drużyny z: Drohobycza, Środy Śląskiej, Jastrzębiec i Rakoszyc. Zawodnicy musieli zmierzyć się z siedmioma konkurencjami takimi jak tor przeszkód, rzuty do kosza, żonglerka, strzały karne na bramkę bez bramkarza ze zmieniającej się odległości. Mnóstwo emocji dostarczyło przeciąganie liny. Drużyny zmierzyły się tu systemem pucharowym, a najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie bardzo męska drużyna z Jastrzębiec. Jeszcze więcej śmiechu  wywołał wyścig w trzyosobowych spodniach. W finałowym biegu Drohobycz był o sekundy szybszy od Rakoszyc.
 
Ostatecznie turniej zakończył się zwycięstwem dzieci z Ukrainy. Co można uznać za dowód polskiej gościnności. Drugie miejsce przypadło Środzie Śląskiej i Rakoszycom, a trzecie Jastrzębcom. Nagrody i dyplomy dla zawodników wręczyli starosta Grzegorz Pierzchalski oraz przewodniczący rady Danieli Padewski. – Cieszę się, że mimo różnych miejsc wszystkim dopisują humory. Oznacza to, że turniej i integracja się udała. Dziękuję naszym uczniom za przybycie i już zapraszam na przyszłoroczny rewanż – powiedział wicestarosta.
 
Więcej o kolonii dla dzieci z Ukrainy zorganizowanej przez Powiat w kolejnym artykule.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin