Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

informacje o powiecie

Ilustracja do informacji: Zmiany w komendzie policji

Zmiany w komendzie policji

30 czerwca w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odbył się uroczysty apel, podczas którego podpisano list intencyjny w sprawie budowy nowej siedziby oraz  pożegnano dotychczasowego komendanta odchodzącego na emeryturę.
List intencyjny to wynik ponad dwuletnich starań zainicjowanych przez komendanta powiatowego policji Dariusza Łopuszyńskiego. Sygnatariuszami listu zostali: Powiat Średzki, Gmina Środa Śląska, Wojewódzka Komenda Policji we Wrocławiu oraz Powiatowa Komenda Policji w Środzie Śląskiej.
Podpisując list Powiat zobowiązał się do sfinansowania połowy kosztów dokumentacji projektowej, a także przekazania dotychczasowego budynku komendy, po otrzymaniu zgody Wojewody Dolnośląskiego, Gminie Środa Śląska, która z kolei zadeklarowała gotowość przekazania działki budowlanej.
Nowy budynek powstanie przy ul. Mostowej, w sąsiedztwie NZOZ Elmed. –  To dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo dotyczy naszego bezpieczeństwa i porządku publicznego. Liczę, że szybko uda się dopełnić formalności i niedługo spotkamy się na uroczystości wmurowaniu kamienia węgielnego – skomentował wydarzenie starosta Sebastian Burdzy.
Druga część apelu poświęcona została pożegnaniu komendanta Dariusza Łopuszyńskiego odchodzącego na emeryturę. Jak wielką sympatią oraz szacunkiem cieszył się komendant świadczy liczba osób, które przybyły na uroczystość. Władze samorządowe, funkcjonariusze z komendy policji w Polkowicach, przedstawiciele pozostałych służb mundurowych i administracji zespolonej, współpracownicy - wszyscy dziękowali komendantowi za udaną współpracę, profesjonalizm w działaniu oraz ogólną życzliwość. Oprócz ciepłych słów komendant otrzymał też upominki, które będą przypinać mu o naszym mieście i spędzonym tu czasie. – Cieszę się, że jest tu dziś tak dużo bliskich mi osób. Dziękuję za wspaniałą atmosferę, którą stworzyliśmy w pracy, że mogłem na was liczyć, koleżanki i koledzy. Praca tutaj była dla mnie przyjemnością – mówił wzruszony komendant Łopuszyński.
Zgodnie z decyzją komendanta wojewódzkiego policji, nowym komendantem powiatowym został mł. insp. Zdzisław Gwóźdź, dotychczasowy I zastępca.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin