Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do Ogrodnicy na trzeci kulinarny pojedynek!

Zapraszamy do Ogrodnicy na trzeci kulinarny pojedynek!

20 sierpnia w Ogrodnicy odbędzie się trzecia odsłona konkursu kulinarnego “Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Tym razem kucharze amatorzy będą mieli za zadanie przygotować danie jednogarnkowe. To najlepsze zdobędzie nagrodę w wysokości 1000 zł. 
Zwycięzcą pierwszych w tym roku potyczek pn. Smaki Wielkanocy została Familia Wilkszyn. Tematem drugiego pojedynku było danie staropolskie i to najlepsze przygotowały Ogrodniczanki z Ogrodnicy. Teraz to u nich kucharze amatorzy zmierzą się z daniem jednogarnkowym. Będzie to wyjątkowa odsłona konkursu, bo potrzebne składniki zakupi Powiat, a gotujący swoim daniem poczęstują nie tylko jury, ale również uczestników  Powiatowego Rajdu Rowerowego, który będzie miał metę właśnie w Ogrodnicy. 
 
Zgłoszenia drużyn można przesyłać do 16 sierpnia. Przypominamy, że uczestnikami konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, a także grupy nieformalne złożone z mieszkańców powiatu. Najlepsze danie zdobędzie voucher o wartości 1000 złotych ufundowany przez Powiat Średzki, a także dyplom i tytuł “Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Swoje nagrody - już tradycyjnie - wręczą partnerzy konkursu, tj.: Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej, Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego, Dolnośląskie Młyny oraz Kraina Łęgów Odrzańskich.
 
Konkurs odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia na terenie przy boisku sportowym w Ogrodnicy i będzie częścią Pikniku Rodzinnego. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 10.00. Zapraszamy do zabawy! Zgłoszenia udziału w załączeniu. 
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin