Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Rusza V edycja powiatowego konkursu kulinarnego

Rusza V edycja powiatowego konkursu kulinarnego

Wcześniej niż zwykle, bo już na 1 kwietnia, zaplanowano pierwszy kulinarny pojedynek kucharzy amatorów. Będzie on jedną z atrakcji Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.
Konkurs ma aktywizować i integrować mieszkańców, doskonalić ich umiejętności kulinarne, a także promować lokalne talenty. Jego pomysłodawcą jest Powiat Średzki. Ostatni zeszłoroczny pojedynek odbył się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego i miał bardzo świąteczny charakter. Uczestnicy kiermaszu mieli okazję zobaczyć, jak zespoły pracują nad daniem, jakie emocje towarzyszą ocenianiu potraw przez jury, poznać kulinarne sztuczki, a także spróbować serwowanych dań. Tak będzie również tym razem. Pierwsze gotowanie odbędzie się pod wielkim namiotem, co oznacza możliwość podpatrywania pracy kucharzy i dopingowania ich. 
 
W tym roku nasz konkurs odbędzie się już po raz piąty. Ma on już wierne grono uczestników, ale ciągle liczymy na nowe, odważne zespoły. Temat pierwszych potyczek to Smaki Wielkanocy i daje on uczestnikom duże pole do popisu. Dania oceni, a także dobrymi radami z kucharzami podzieli się nasz niezawodny masterchef Mariusz Komenda. Gotowanie wspiera również Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego, Kraina Łęgów Odrzańskich oraz Bank Spółdzielczy, co oznacza więcej nagród i emocji – informują pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs.
 
Zapraszamy mieszkańców powiatu do udziału w zabawie. Na autorów najlepszego wielkanocnego dania czeka voucher o wartości 1000 zł oraz dyplom i tytuł “Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Drużyny można zgłaszać do środy 29 marca. Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w załączeniu. Warto dodać, że powiatowy konkurs zdobył znak jakości przyznawany przez Krainę Łęgów Odrzańskich, co oznacza, że jest on ciekawym i wartościowym wydarzeniem.
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin