Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Powiatowe obchody 1-go września

Powiatowe obchody 1-go września

1 września w samo południe władze Powiatu i zaproszeni goście zebrali się, aby wspólnie upamiętnić 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.
Obchody odbyły się pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich w średzkim rynku. Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe szkół i organizacji oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy pełnili wartę honorową pod pomnikiem. 
 
Na początek, przy akompaniamencie trąbki, wspólnie odśpiewano hymn Polski. Następnie głos zabrał starosta Krzysztof Szałankiewicz, który przypomniał historię ataku na Polskę w 1939 roku przez hitlerowskie Niemcy i Związek Radziecki, a także nawiązał do aktualnych wydarzeń za wschodnią granicą. - Dziś wspominamy smutną rocznicę nie tylko naszej narodowej, ale światowej tragedii. To był okrutny czas, pełen poświęceń i ofiar. Są jednak kraje, które nie uczą się na błędach. Inwazja Rosji na Ukrainę to akt barbarzyństwa, który wymaga potępienia, a także szczególnej międzynarodowej jedności i współpracy - mówił włodarz powiatu. 
 
Pamięć o wszystkich walczących za Ojczyznę uczczono minutą ciszy. Następnie przedstawiciele Powiatu i Gminy Środa Śląska wraz z zaproszonymi gośćmi złożyli pod pomnikiem patriotyczny winiec.
 
(Powiat Średzki - RFP)
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin