Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Władze powiatu z wizytą w Hameln

Władze powiatu z wizytą w Hameln

W miniony weekend włodarze powiatu, na zaproszenie władz stowarzyszenia skupiającego byłych mieszkańców Powiatu Średzkiego w Hameln, wzięli udział w ich corocznym spotkaniu.
Było to już 34. spotkanie członków stowarzyszenia. Podczas oficjalnej części o zabranie głosu został poproszony wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy. - W imieniu naszej delegacji i mieszkańców powiatu średzkiego mówiłem o trudnej historii obu narodów, o tym, że obecni mieszkańcy powiatu również zostali tu przesiedleni po wojnie z różnych wschodnich terenów Rzeczypospolitej. Dlatego ważna jest pamięć o tych wydarzeniach i informowanie młodego pokolenia o tym jak było i jakim złem jest wojna. Teraz widzimy to na przykładzie Ukrainy i ogromnej ilości uchodźców. Dlatego swoje wystąpienie zakończyłem apelem o pomoc i solidaryzm w tych niepewnych czasach - podsumował część oficjalną wicestarosta Burdzy. 
 
W czasie wolnym gospodarze pokazali gościom z Polski zabytki i najciekawsze miejsca w mieście. W budynku muzeum miejskiego nasza delegacja spotkała się z burmistrzem Hameln. Na pamiątkę wizyty burmistrzowi oraz przedstawicielom stowarzyszenia przekazano prezenty, m.in. wyjątkowe obrazy ze Środą Śląską autorstwa Małgorzaty Boguckiej oraz dwujęzyczne publikacje o zabytkach Ziemi Średzkiej.
(Powiat Sredzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin