Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Ciekawy czerwiec w muzeum regionalnym

Ciekawy czerwiec w muzeum regionalnym

Dużo ciekawych rzeczy działo się w ostatnim czasie w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.
W piątek, 10 czerwca w ramach organizowanego przez Powiat Średzki "TeenFestu” muzeum przygotowało dla uczniów szkół średnich “gry i zabawy przez wieki”. Młodzież mogła m. in. zagrać w "planszówkę" ze starożytnego Egiptu - senet, zawalczyć w Tabuli Lusorii - ulubionej grze rzymskich legionistów, strzelać z łuku, czy też rzucić kośćmi, tak jak robili to antyczni Grecy. 
Wszystkie rozgrywki były punktowane. Najwięcej punktów i zwycięzcami zabawy została drużyna w składzie: Krystian Bronowicki, Łukasz Kościewicz i Kamil Rakszawa.
 
Tego samego dnia o godzinie 17.00 odbył się wernisaż wystawy Dominiki Mrożek-Korpeckiej "Figle na stole". Licznie przybyła publiczność była pod wrażeniem subtelnych, wykonanych pastelami i ołówkiem, dzieł absolwentki wrocławskiej ASP. Na marginesie niektórych prac można było znaleść przepisy na danie z namalowanym owocem lub warzywem. Dodatkową atrakcją wieczoru był recital Pawła Zyguckiego "Jeść, pić, spełniać marzenia". Wystawa "Figle na stole" będzie prezentowana w naszym muzeum do 28 sierpnia. 
 
15 czerwca w muzeum otwarto wystawę "Nici z tego!". Autorami prac są uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej "OSTOJA" w Środzie Śląskiej. Ich dzieła, jak wskazuje tytuł wystawy, zostały wykonane z nici, a ich tworzeniu przyświecało hasło: “Złe emocje? Nici z tego! Zróbmy razem coś dobrego”. Wystawa będzie dostępna w muzeum do końca sierpnia. 
 
To nie koniec czerwcowych atrakcji. W piatek 24 czerwca w muzeum odbędzie się Noc Kupały. W programie m.in. wykład o zwyczajach kupalnocki, warsztaty plecenia wianków i uczta sobótkowa. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenie nie jest ograniczone tylko do panien na wydaniu.
(Powiat Średzki - RFP)
 
 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin