Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Startuje 4. edycja powiatowego konkursu kulinarnego

Startuje 4. edycja powiatowego konkursu kulinarnego

W gościnnych progach Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Środzie Śląskiej 21 maja wystartuje 4. edycja konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.  Zapraszamy kucharzy amatorów do udziału! 
To już czwarta odsłona organizowanego przez Powiat Średzki konkursu. Wspólna zabawa ma aktywizować i integrować mieszkańców, doskonalić ich umiejętności kulinarne, a także promować lokalne talenty. – Nasz konkurs ma już wierne grono uczestników, ale co roku pojawiają się nowe drużyny z czego bardzo się cieszymy. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na dobrą zabawę w miłej atmosferze, a twórcy najsmaczniejszych dań na nagrodę o wartości tysiąca złotych  – informują pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs.
 
Tematem pierwszego kulinarnego pojedynku będzie deser z grilla. Drużyna, która przygotuje najlepszy, otrzyma voucher o wartości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Przewidziano również wyróżnienia o wartości 300 zł. Wśród oceniających będą m.in. Wojciech Mieliński, tytularny mistrz kuchni oraz Mariusz Komenda, półfinalista programu MasterChef. Zdaniem specjalistów, deser z grilla pozwoli kucharzom-amatorom na pokazanie swojej kreatywności.  
 
Zapraszamy mieszkańców powiatu do udziału w konkursie. Drużyny można zgłaszać do czwartku 19 maja. Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w załączeniu. Warto dodać, że powiatowy konkurs zdobył znak jakości przyznawany przez Krainę Łęgów Odrzańskich, co oznacza, że jest on ciekawym i wartościowym wydarzeniem.
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin