Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Fundacja PORT wesprze rozwój uczniów powiatowych szkół

Fundacja PORT wesprze rozwój uczniów powiatowych szkół

Powiat Średzki poszerzył krąg partnerów chcących działać na rzecz lokalnej społeczności o Fundację Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii z Wrocławia. 
Porozumienie o współpracy podpisano wczoraj w siedzibie starostwa. Powiat reprezentowali starostwie: Krzysztof Szałankiewicz i Sebastian Burdzy, a w imieniu Fundacji wystąpili: Paweł Kurant, wiceprezes zarządu i Marek Staniewicz, pełnomocnik zarządu ds. współpracy. W ramach porozumienia podejmowane będą wspólne przedsięwzięcia w zakresie edukacji, ekologii, zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu oraz nauki. Obie strony zadeklarowały wsparcie rzeczowe, finansowe i osobowe. 
 
–  Współpraca i utrwalanie relacji pomiędzy środowiskiem naukowym a samorządowym to istotna kwestia. Jako partnerzy będziemy organizować wyjazdy uczniów z powiatowych szkół do laboratoriów fundacji, w których będą odkrywać i eksplorować nowe technologie, poznawać ścisłe i przyrodnicze dziedziny nauki, spędzać czas na badaniach. Będziemy też prowadzić wspólne działania promocyjne, a także ubiegać się o środki krajowe i unijne – podsumował spotkanie i zawarte porozumienie wicestarosta Sebastian Burdzy.  
 
Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii, której siedziba mieści się na Kampusie Pracze przy ulicy Stabłowickiej 147 we Wrocławiu, to organizacja pozarządowa założona w 2019 roku. Głównym celem Fundacji PORT jest działalność naukowa, edukacyjna oraz popularyzacja wybranych obszarów nauki. Fundacja realizuje przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe ze szczególnym uwzględnieniem biotechnologii, inżynierii materiałowej i biobankowania. Prowadzi również działania popularyzujące wiedzę z zakresu nauk medycznych, przyrodniczych, ścisłych i technicznych z uwzględnieniem wiedzy i troski o klimat oraz środowisko naturalne. Jej aktywności są kierowane do różnych grup wiekowych społeczeństwa. 
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin