Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Bardzo udany powiatowy Dzień Zwycięstwa

Bardzo udany powiatowy Dzień Zwycięstwa

Ponad 150 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach powiatowych obchodów Dnia Zwycięstwa. Uczestnikom dopisały zarówno humory, jak i pogoda.
Niedzielne obchody rozpoczęły się pod pomnikiem Żołnierzom Polskim. Przedstawiciele Powiatu, Gminy, lokalnych organizacji oraz uczestnicy rajdu rowerowego złożyli pod nim kwiaty - siedemdziesiąt siedem białych i czerwonych goździków, bo tyle lat minęło od zakończenia II wojny światowej. Następnie zebrani kolarze wyruszyli w 40-kilometrową trasę wiodąca przez Kadłub, Siemichów i Miękinię do Wojnowic. 
 
Tam w parku należącym do Zamku na Wodzie przygotowano piknik z wieloma atrakcjami. Uczestnicy częstowali się domowym smalcem, smażyli kiełbaski, a dzieci mogły skorzystać z dmuchańca i zmierzyć się w konkurencjach sportowych. Reprezentacje poszczególnych miejscowości wzięły udział również w quizie wiedzy o Polsce, a najlepsza okazała się drużyna Ciechowa. Po ponad dwugodzinnej przerwie rowerzyści udali się w drogę powrotną do Środy Śląskiej, a sportowe obchody Dnia Zwycięstwa zakończyły się pamiątkowym zdjęciem na rynku.  
 
Dziękujemy za wsparcie w organizacji obchodów Powiatowemu Centrum Kultury Alternatywnej, Klubowi Turystyki Wszelakiej z panem Waldemarem na czele, Zamkowi na Wodzie w Wojnowicach, Powiatowej Służbie Drogowej, Klubowi Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej, Komendzie Policji w Środzie Śląskiej oraz Straży Miejskiej.
 
Uczestnikom rajdu dziękujemy za wspaniałą atmosferę i, zgodnie z zapowiedzią włodarzy, do zobaczenia na kolejnym!
 
(Powiat Średzki - RFP)
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin