Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Kwietniowa sesja Rady Powiatu

Kwietniowa sesja Rady Powiatu

28 kwietnia po raz 47. obradowała Rada Powiatu w Środzie Śląskiej. Głównym tematem posiedzenia była pomoc społeczna.
Sesja rozpoczęła się od dodania do porządku obrad dodatkowych uchwał. Następnie starosta powiatu przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Zarząd zbierał się w tym czasie cztery razy i podjął dziesięć uchwał należących do jego kompetencji. 
 
Kolejnym punktem sesji były informacje na temat działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2021 rok oraz zasobów pomocy społecznej. Informacje te zostały omówione na komisjach i na sesji nie było do nich pytań i uwag. 
 
W punkcie przeznaczonym dla wyborców głos zabrał radny Gminy Malczyce, który poruszył kwestię budowy chodnika w Szymanowie i zawnioskował o jego wykonanie w miarę posiadanych środków.
 
W punkcie "podjęcie uchwał" radni przyjęli ich trzy, w sprawie: 
- wyrażenia zgody na zawarcie przez Zarząd Powiatu w Środzie Śląskiej z Gminą Środa Śląska umowy użyczenia nieruchomości gruntowej położonej w obrębie miejscowości Michałów;
- określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;
- zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok. 
 
Na kwietniowej sesji radni nie zgłaszali interpelacji i zapytań. Złożono jeden wniosek, który dotyczył ujęcia w budżecie powiatu wykonania projektu budowy ścieżki rowerowej Zabłoto - Jenkowice - Piersno. W sprawach różnych przewodniczący rady przekazał informacje na temat obchodów Święta Konstytucji 3-go Maja, Dnia Niepodległości oraz Nocy Muzeów.  
 
Po sesji radnych zaproszono do Średzkiego Centrum Zdrowia SPZOZ, aby obejrzeli efekty modernizacji. Informacje na temat specjalistycznych poradni oraz planów na najbliższe miesiace przedstawiła dyrektor placówki Joanna Waluchowska. 
(Powiat Średzki - RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin