Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Nowe wyświetlacze na powiatowych drogach

Nowe wyświetlacze na powiatowych drogach

Od dzisiaj szybkość poruszających się po powiatowych drogach samochodów będzie mierzyć pięć nowych wyświetlaczy prędkości.
Wykonawcę zadania wyłoniono w postępowaniu przetargowym i zostało nim Wielobranżowe  Przedsiębiorstwo “3D” z Bydgoszczy. Zgodnie z podpisaną w październiku umową nowe urządzenia pojawiły się przy pięciu powiatowych drogach w: Szczepanowie, Lenartowicach, Piersnie, Ujeździe Górnym i Michałowie. Montaż zajął firmie jeden dzień.  
 
W ubiegłym roku przy drogach Powiatu zamontowaliśmy dziewięć radarowych wyświetlaczy. Urządzenia te sprawiły, że kierowcy zaczęli zwracać uwagę na prędkość z jaką podróżują i rzeczywiście zwalniają jadąc przez daną miejscowość. Dlatego montaż tych urządzeń wpisaliśmy do powiatowego programu poprawy bezpieczeństwa - mówi Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu odpowiedzialny m.in. za drogi.
 
Nowe wyświetlacze kosztowały 65 tys. zł i ich zakup w całości został sfinansowany z budżetu Powiatu.
 
Warto też przypomnieć, że montaż czterech wyświetlaczy zaplanowano w ramach budowy nowych przejść dla pieszych. Zadanie to jest realizowane dzięki dotacji z Funduszu Rozwoju Dróg. Dwa przejścia, w Ujeździe Górnym i na ul. Wiejskiej w Środzie Śląskiej, już oficjalnie odebrano.
(RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin