Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Jesienne nasadzenia - zapraszamy do wsparcia akcji

Jesienne nasadzenia - zapraszamy do wsparcia akcji

Ponad 200 drzewek posadzonych zostanie wzdłuż ścieżki rowerowej Środa Śląska - Ciechów. Nowe nasadzenia to efekt współpracy naszego Powiatu i spółki Armacell Polska.   
Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku dzięki wsparciu firmy Green Energy z Komornik przy ścieżce rowerowej posadzono lilaki na pniu oraz wiśnie piłkowane „Royal Burgundy”, łącznie 183 drzewka. 
 
Teraz w akcję nasadzeń włączyła się firma Armacell Polska Sp. z o.o.. Zgodnie z podpisaną w październiku umową spółka przekaże darowiznę w kwocie 12,1 tys. zł co stanowi 50% wartości całego zadania. – Nasza firma jest otwarta na działalność społeczną i chętnie angażuje się w akcje wspierające lokalną społeczność. Realizując różnego rodzaju programy ekologiczne chcemy przyczyniać się do ochrony środowiska naturalnego, wpływać na poprawę jego stanu, a także wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców. Jesteśmy wdzięczni za możliwość udziału w lokalnych przedsięwzięciach ponieważ dzięki temu możemy budować biznes odpowiedzialny społecznie – mówi Mariusz Barankiewicz General Manager Europe East, UK & Ireland w Armacellu.
 
Dzięki wsparciu spółki udało się zakupić 203 drzewka. W zamówieniu dominuje śliwa wiśniowa „Pissardii” oraz migdałek trójklapowy, ale są też lipy drobnolistne i czereśnie. Nie zapomniano również o palikach oraz siatce ochronnej. Akcja nasadzeń odbędzie się w najbliższą sobotę 27 listopada.Tak jak poprzednim razem poprosiliśmy o wsparcie druhów z OSP oraz sołectwa Środa Ślaska i Ciechów. Zapraszamy również wszystkich chętnych mieszkańców. Każda para rąk bardzo się przyda, bo chcemy obsadzić cały, pozostały odcinek ścieżki – mówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.
 
Zapraszamy mieszkańców powiatu do wsparcia akcji. Miejsce zbiórki: ostatnie drzewka z wiosennego nasadzenia. Start godz.10.00. Na uczestników akcji będzie czekał poczęstunek przygotowany przez rady sołeckie Ciechowa i Chwalimierza. 
(RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin