Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Muzeum zaprasza na swoje wydarzenia

Muzeum zaprasza na swoje wydarzenia

Zima nie oznacza nudy. Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej przygotowało na najbliższe tygodnie bardzo ciekawą ofertę.
26 listopada o godz. 17.00 odbędą się muzealne Andrzejki. Najpierw zostaną przybliżone katarzynkowe i andrzejkowe zwyczaje, a po nich rozpocznie się wspólne wróżenie, m.in. z wosku.  
 
10 grudnia, w godzinach 10.00-18.00 dziedziniec muzeum, już po raz kolejny, zamieni się w Zaułek Bożonarodzeniowy. - Będzie jarmark z rzemieślniczymi produktami oraz ozdobami. Zaprezentujemy także nową wystawę na dziedzińcu "Przy wigilijnym stole - skąd jesteśmy". Przybliżone na niej zostaną tradycyjne potrawy wigilijne z różnych regionów, które wraz z naszymi dziadkami dotarły na Dolny Śląsk - mówią pracownicy muzeum. Na 17.00 zaplanowano warsztaty "Dekorujemy pierniczki", poprzedzone krótkim wykładem o tradycjach wigilijnych wieczerzy.
 
W niedzielę, 12 grudnia odbędzie się comiesięczny Pchli Targ. To idealna okazja, aby dać drugie życie starym przedmiotom. W trakcie grudniowej edycji organizatorzy planują dodatkowo zbiórkę darów w ramach Szlachetnej Paczki. 
 
Trzy dni później, 15 grudnia o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych będzie miała premierę druga część wystawy “Talenty z sąsiedztwa”. Tym razem swoje talenty zaprezentują lokalni rękodzielnicy i rzemieślnicy.  
 
Muzeum nie zapomniało również o najmłodszych i z myślą o nich przygotowało specjalne lekcje składające się z krótkiego wykładu i zajęć rękodzielniczych. Od 3 do 12 grudnia zaplanowano lekcje o nazwie „Przywitajmy Mikołaja” adresowane do przedszkolaków oraz uczniów klas  I-III. Z kolei od 16 do 23 grudnia uczniowie klas IV i starszych będą mogli zgłębić temat dawnych ozdób choinkowych. Koszt takiej lekcji to zaledwie 55 zł od grupy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin