Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Obchody Święta Niepodległości w PZS nr 2

Obchody Święta Niepodległości w PZS nr 2

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej 10 listopada spotkali się na uroczystym apelu.
Apel zorganizowano w związku z przypadającym 11 listopada Świętem Niepodległości. – To bardzo ważna data dla Polski, bo przypomina wydarzenia z roku 1918, kiedy nasza Ojczyzna odzyskiwała niepodległość. Wiele pokoleń na to czekało i walczyło o to – podkreślał pełniący obowiązki dyrektora szkoły Mariusz Kargol. Uczniowie szkoły przybliżyli sylwetki „ojców niepodległości”, m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego oraz patrona szkoły Wincentego Witosa. Przedstawili też najistotniejsze i najciekawsze fakty związane z wydarzeniami sprzed 103 lat.
 
Podczas apelu wręczono też wyróżnienia i nagrody dla uczniów. Oliwia Witkowska i Aniela Stefaniak z klasy 3 Technikum Żywienia odebrały z rąk Wojciecha Mielińskiego, kierownika wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia średzkiego starostwa czek za zajęcie III miejsca w 6. Wrocławskim Kulinarnym Rajdzie Młodych Mistrzów. – To prestiżowy konkurs i tak trzeba też traktować zdobyte wyróżnienie. Myślę, że to początek dobrej passy szkoły na kulinarnej arenie –  podkreślał Mieliński.
Puchar i nagrody otrzymali też uczestnicy zorganizowanego kilka godzin wcześniej Turnieju Piłkarskiego o Puchar Patrona Szkoły. W tym roku najlepsza okazała się drużyna złożona z trzecio- i czwartoklasistów.
(RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin