Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Kolejna droga transportu rolnego gotowa

Kolejna droga transportu rolnego gotowa

W piątek, 8 października włodarze powiatu oficjalnie odebrali nowo wyremontowaną drogę powiatową  nr 2062D do miejscowości Słup.
Zadanie objęło frezowanie nawierzchni, wykonanie nakładki asfaltowej i pobocza z kruszywa. Inwestycja została zrealizowana w ramach technologii transportu rolnego i kosztowała Powiat 356 tys. zł, z czego 99 tys. zł wyniosła dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
 
To czwarta inwestycja Powiatu realizowana w tej technologii. Pierwszą była droga w miejscowości Słup, w 2019 roku wyremontowano ul. Gałowską w Lutyni, a rok później ul. Wierzbową w Gałowie. – Kolejny nabór urząd marszałkowski ogłosi w listopadzie. W jego ramach będziemy chcieli wyremontować kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 2088D w miejscowości Różana. Aktualnie czekamy na dokumenty ze strony Gminy Udanin, które są niezbędne do przygotowania i złożenia wniosku – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu odpowiedzialny m.in. za drogi.
 
Modernizację drogi w Słupie wykonała firma Eurovia z Bielan Wrocławskich. Z zadania tego wywiązała się terminowo i fachowo.
(RFP)
 (RFP)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin