Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Dożynkowe konkursy Powiatu

Dożynkowe konkursy Powiatu

W miniony weekend przedstawiciele Powiatu uczestniczyli w dożynkach gminnych w Ramułtowicach i Ujeździe Górnym. Bonami podarunkowymi nagrodzili najładniejsze wieńce dożynkowe oraz stoiska wiejskie.

W skład komisji konkursowej weszli: starosta Krzysztof Szałankiewicz, wicestarosta Sebastian Burdzy, przewodniczący rady Artur Bogucki, skarbnik Elżbieta Czarnota, członek zarządu Grzegorz Pierzchalski oraz radni powiatu Halina Mikła i Jan Piotrowski. Oceniając stoiska komisja zwracała uwagę na nawiązanie do tradycji ludowych, różnorodność wykorzystanych produktów, promocję dorobku artystycznego mieszkańców sołectwa oraz pomysłowość prezentacji. W konkursie na najpiękniejszy wieniec najważniejsza była zgodność z tradycją w zakresie kompozycji i formy, różnorodność wykorzystanych materiałów, wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny. 

 

W każdej gminie na zwycięzców konkursów czekały nagrody o wartości 500, 300 i 200 zł. 

W sobotę 28 września w Ujeździe Górnym nagrodzono sołectwa z Gminy Udanin. W kategorii “wieniec” zwyciężyły Łagiewniki Średzkie. Drugie miejsce zajął Udanin, a trzecie Jarosław. Najciekawsze stoisko wiejskie przygotował Ujazd Górny, pokonując nieznacznie  Udanin. Trzecie miejsce zajęły ex aequo Pielaszkowice i Damianowo. Na dożynkach w Ujeździe dodatkowo wyróżniono i nagrodzono dwie najładniej udekorowane posesje. 

 

W niedzielę 29 sierpnia w Ramułtowicach oceniono efekty pracy sołectw Gminy Kostomłoty.    Główna nagroda za najpiękniejszy wieniec powędrowała do Sikorzyc. Drugie miejsce zdobył Mieczków, a trzecie seniorzy z Dziennego Domu Seniora w Osieku. Za najładniejsze stoisko komisja uznała to należące do Ramułtowic. Kolejne miejsca zajęły stoiska Chmielowa i Godkowa.

 

- Praca w komisji to przyjemność, ale też odpowiedzialność, bo każdy wieniec trzeba oceniać z należytą uwagą, wyłapując detale. W tym roku wszystkie wieńce prezentowały bardzo wysoki poziom i widać było, że w stworzenie ich włożono dużo pracy. Jednak wspólnie udało nam się wybrać te najlepsze - ocenia wicestarosta Sebastian Burdzy

 

Decyzją komisji konkursowej na Dożynkach Wojewódzkich, które odbędą się w niedzielę 5 września w Domaniowie nasz Powiat reprezentować będzie wieniec wykonany przez mieszkańców Łagiewnik Średzkich. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta, a wszystkim wykonawcom wieńców gratulujemy pięknych dzieł.

 

W sobotę członkowie komisji pojawią się na dożynkach organizowanych przez Gminę Środa Śląska w Rakoszycach. Tam również nagrodzą najpiękniejsze wieńce i stoiska. 

 
(Powiat Średzki - RFP)
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin