Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Turniej piłkarski o puchar starosty

Turniej piłkarski o puchar starosty

Błyskawica Lenartowice zwyciężyła niedzielny turniej drużyn średzkiej C-klasy o puchar starosty powiatu Krzysztofa Szałankiewicza. 
Wydarzenie wsparli: klub Błyskawica Lenartowice (turniej odbył się na ich boisku) oraz Powiatowa Społeczna Sekcja Piłki Nożnej. Ciekawych pojedynków i rywalizacji w duchu fair play życzył zawodnikom na oficjalnym otwarciu starosta Szałankiewicz.
 
Sportowe zmagania rozpoczęły się o godz. 10.00. Gospodarze okazali się bardzo dobrze przygotowani i pewnie wygrali wszystkie pojedynki. To zapewniło im pierwsze miejsce na podium. Kolejne miejsca zajęli: Orzeł Stobno (debiutujący w C-klasie) i Piast Przedmoście. Zwycięzcy otrzymali okazałe puchary oraz piłki. Nagrody powędrowały również do najepszych strzelców: Daniela Markowskiego z Błyskawicy oraz Mateusza Urbaniaka ze Stobna. We wręczeniu dyplomów i nagród starostę powiatu wspomógł przewodniczący rady gminy Miękinia Adam Zaniewski. Turniej przebiegł bez kontuzji i wszyscy w dobrych nastrojach spotkali się na przygotowanym przez organizatorów grillu. 
 
Warto przypomnieć, że w tym sezonie w średzkiej C-klasie zagra dziewięć zespołów: Błyskawica Lenartowice, KS Rusko, Czarni Kulin, Odra Rzeczyca, Iskra Proszków, Piast Przedmoście, LZS Zabłoto, Orzeł Stobno i Krzydlina Mała. Inauguracyjna kolejka odbędzie się 5 września.
 
Powiat Średzki - RFP

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin