Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Bezpieczniej na drogach Powiatu

Bezpieczniej na drogach Powiatu

Powiat Średzki sukcesywnie realizuje działania służące poprawie bezpieczeństwa na powiatowych drogach. W wakacje wyda na ten cel blisko 200 tys. złotych.
Wczoraj w gabinecie starosty podpisano umowę na budowę chodnika przy sklepie Dino w Kostomłotach. Wykonawcę zadania wyłoniono w postępowaniu przetargowym i został nim Zakład Instalacyjno - Montażowy Instalator ze Środy Śląskiej. 70 metrów chodnika z kostki betonowej  powstanie do 13 września i będzie kosztować Powiat i Gminę Kostomłoty 37 tys. zł. Przed marketem pojawi się też przejście dla pieszych.
 
169 tys. zł wyda Powiat na budowę peronów, zatok oraz przejść dla pieszych. Nowe elementy infrastruktury drogowej pojawią się w Ujeździe Górnym, Białkowie, Piotrowicach, Drogomiłowicach, Szczepanowie, Łagiewnikach Średzkich oraz Ramułtowicach. Prace już trwają, a termin ich zakończenia to 9 sierpnia.
 
To nie koniec działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Na rozstrzygnięcie wojewody czekają cztery wnioski Powiatu dotyczące budowy przejść dla pieszych wraz z peronami, oświetleniem i odcinkami chodników. – Wartość tych projektów to ponad 580 tys. zł. Jeśli pozytywnie przejdziemy ocenę formalną to 50 procent tej kwoty możemy pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałą kwotę po połowie sfinansujemy my i partnerzy tych zadań tj. Gmina Środa Ślaska, Udanin, Malczyce i Kostomłoty – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu Powiatu odpowiedzialny za drogi i komunikację. Wyniki tych naborów powinny pojawić się w tym miesiącu.
(Powiat Średzki - RFP)
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin