Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Cel: poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu

Cel: poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu

Dzisiaj w gabinecie starosty podpisano umowę na dostawę i montaż radarowych wyświetlaczy prędkości wraz z zasilaniem energią słoneczną (solary).
Postępowanie przetargowe wygrało Wielobranżowe Przedsiębiorstwo „3D” z Bydgoszczy, które realizację tego zadania wyceniło na 119 tys. zł. Umowę podpisali dyrektorzy spółki: Adam Gąsior i Michał Żarski, a ze strony Powiatu: starosta Krzysztof Szałankiewicz i przedstawiciel zarządu Grzegorz Pierzchalski.
 
Nowe urządzenia pojawią się w ciągach dróg powiatowych, w 9 miejscowościach: Brzezina-Wilkszyn, Brzezinka Średzka, Lutynia, Cesarzowice, Ciechów, Kostomłoty, Malczyce, Udanin i Ujazd Górny. Zgodnie z podpisaną umową na ich montaż spółka ma 45 dni.
Szacowaliśmy, że zadanie to będzie nas kosztować około 150 tys. zł, a w rzeczywistości będzie to 31 tys. mniej. Druga dobra wiadomość jest taka, że udało nam się pozyskać dwie darowizny od firm budowlanych, które realizowały na naszym terenie swoje inwestycje. Spie Elbud Gdańsk wesprze nas kwota 75 tys. zł, a spółka Budago z Owczar 8 tys. zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że zewnętrze podmioty, tak jak my, troszczą się o bezpieczeństwo użytkowników dróg  – mówi Grzegorz Pierzchalski. I dodaje: – Oszczędności poprzetargowe też będziemy chcieli przeznaczyć na kolejne podobne zadania.
 
Warto wspomnieć, że kilka dni temu Powiat rozpoczął montaż progów spowalniających typu "poduszka berlińska". Pierwszy już zamontowano w Ciechowie, przy szkole. Kolejne pojawią do końca września w:
- Łagiewnikach Średzkich (wjazd do miejscowości od autostrady A4)
- Lutyni (przy kościele)
- Radakowicach (przy świetlicy wiejskiej).
Kolejne tego typu zdania będą realizowane po analizie wniosków mieszkańców, którą przeprowadzi Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin