Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Czerwcowe posiedzenie rady powiatu

Czerwcowe posiedzenie rady powiatu

Wczoraj odbyła się 21. sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Obrady odbyły się bez udziału publiczności i zaproszonych gości.
Na początku sesji do porządku obrad dodano uchwałę  w sprawie określenie zadań, na które zostaną przeznaczone środki PFRON-u. Kolejnym punktem były sprawozdania starosty z wykonania uchwał rady powiatu oraz działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Pytania radnych dotyczyły konkursu na dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych oraz Funduszu Inwestycji Samorządowych i planów wykorzystania środków przewidzianych dla naszego powiatu. Przedmiotowa kwota to 2,7 mln zł. – Bardzo się cieszymy z tej zadeklarowanej, dość wysokiej kwoty. Jestem usatysfakcjonowany i pani skarbnik również. Moje stanowisko jest takie, że o wydatkowaniu tej kwoty powinni zadecydować wszyscy radni, bo rada jest organem stanowiącym  –  wyjaśniał starosta Krzysztof Szałankiewicz.  
 
W związku z omawianiem tematu na komisjach, radni nie mieli pytań odnośnie realizacji inwestycji i remontów na mieniu powiatowym oraz funkcjonowania Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego.
 
Na sesji podjęto dwie uchwały, w sprawie: zmiany uchwały budżetowej na 2020 r. oraz określenie zadań, na które zostaną przeznaczone środki PFRON-u. Przed głosowaniem radni mieli pytania o rozmieszczenie na terenie powiatu progów zwalniających i wyświetlaczy prędkości. W "sprawach różnych" pytano o plany ogłoszenia stanu pogotowania przeciwpowodziowego na terenie powiatu średzkiego.
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin