Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Szczytna oddolna inicjatywa

Szczytna oddolna inicjatywa

Od kilku dni na facebooku działa grupa Pomoc dla służb ratowniczych z powiatu średzkiego. To wyraz empatii średzian wobec trudnej pracy oraz potrzeb służ i inspekcji stojących w pierwszych szeregach w walce z koronawirusem.
Najpierw powstała grupa Średzianki szyją maseczki!, która już wspaniale funkcjonuje i jej maseczki trafiły do wielu placówek m.in. do szpitali na Borowskiej i na Weigla, schroniska Brata Alberta, OSP Rusko czy Przylądka Dobrej Nadziei we Wrocławiu. Maseczki są szyte w domach prywatnych oraz udostępnionym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Akcje zainicjowała i koordynuje Karolina Elena Sapieja.
Rozwożąc maseczki przekonaliśmy się, że potrzeby są znacznie większe i poważniejsze. Dlatego postanowiłyśmy rozszerzyć działalność i zająć się również pozyskiwaniem środków do dezynfekcji, rękawic czy fartuchów – mówi pani Ania, jedna z inicjatorek nowej grupy. Akcja zaczęła się szybko rozkręcać i grupa jest coraz popularniejsza. Dwa dni temu włączyło się do niej stowarzyszenie Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego, które udostępniło swoje konto na darowizny. Tylko wczoraj wpłacono na nie 640 zł.
–  Cieszymy się z tej społecznej oddanej inicjatywy. To pomoc nie tylko dla naszych służb, ale dla nas wszystkich, bo jeśli tym ludziom coś stanie, my również poniesiemy tego konsekwencje – mówi starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz. – Powiat zadeklarował już pomoc logistyczną i materialną. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do złagodzenia skutków zagrożenia. Myślę, że to wspaniały przykład empatii wobec potrzebujących pomocy.  

Jeśli chcecie zaangażować się w pomoc prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez fb:
Anna Klimczuk-Malczewska - tel. 881 331 022
Gmina Miękinia: Wiesława Janusz - tel. 604 070 613

Jeśli chcecie dokonać wpłaty podajemy nr konta:
Santander Consumer Bank Polski S.A.
nr konta: 43 1090 2444 0000 0001 3520 1637
dopisek: DAROWIZNA pomagamy ratownikom.


Co stanie się z wpłaconymi pieniędzmi?
1.    Operatem konta wskazanego do wpłat jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego.
2.    Wpłaty na konto są dobrowolne.
3.    Każda wpłata musi zawierać dopisek – DAROWIZNA pomagamy ratownikom.
4.    Zgromadzone środki przeznaczone będą w 100% na zakup materiałów potrzebnych do szycia maseczek (bawełny, fizeliny, troczków, gumek i innych niezbędnych rzeczy zgłoszonych przez grupę Średzianki szyją maseczki!) oraz innych niezbędnych podstawowych środków ochronnych zgłoszonych przez służby ratownicze (fartuchy jednorazowe, płyny do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe itp.), a także na pokrycie kosztów wysyłek paczek ze zgromadzonymi maseczkami do placówek medycznych znajdujących się w innych powiatach.
5.    Każdego dnia na profilu grupy „Pomoc dla służb ratowniczych z powiatu średzkiego” oraz w serwisie EMka.news - powiat średzki publikowane będą informacje o środkach zgromadzonych na koncie oraz raport na co zostały przeznaczone.
6.    Gdy cały koszmar związany z koronawirusem się skończy, a na koncie zostaną jeszcze niewykorzystane środki - przekażemy je na zakup środków ochrony indywidualnej dla średzkiego pogotowia.
Już teraz dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin