Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Nowe linie coraz popularniejsze

Nowe linie coraz popularniejsze

Minął miesiąc od uruchomienia przez Powiat pięciu nowych połączeń komunikacyjnych przy wsparciu rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
Partnerstwo z gminami powiatu oraz dofinansowanie wojewody dolnośląskiego, pozwoliło na uruchomienie, od 1 stycznia br., pięciu linii:
- P1 Środa Śląska - Miękinia - Środa Śląska
- P2 Damianowo - Ujazd Górny - Środa Śląska
- P3 Lusina - Łagiewniki Średzkie - Środa Śląska
- P4 Chełm - Malczyce - Środa Ślaska
- P5 Wichrów - Kostomłoty - Środa Śląska
 
– Analizując styczeń możemy zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania nowo powstałymi liniami. Najbardziej widoczny jest on na linii P2. Chętnych jest tam tak dużo, że przewoźnik podstawia dwa busy w jednym  czasie. Dużym zainteresowaniem cieszy się też  linia P5. Na pozostałych również widzimy sukcesywny wzrost, co nas bardzo cieszy – mówi Grzegorz Pierzchalski, członek zarządu powiatu odpowiedzialny za drogi.
 
Nowe połączenia, zgodnie z projektem, będą funkcjonować do końca grudnia tego roku. Władze powiatu już wiedzą, że będą zabiegać o dotację wojewody również na przyszły rok . – Jeśli zainteresowanie przewozami będzie dalej wzrastało to nie wykluczamy, że powiększymy siatkę powiatowego transportu zbiorowego. Oczywiście w porozumieniu z przewoźnikami i gminami – dodaje Pierzchalski. 
 
Kilka dni temu busy, obsługujące powiatowe linie, oznaczono logiem Powiatu i informacją o dofinansowaniu i partnerach projektu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin