Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Bezpieczniej na drogach

Bezpieczniej na drogach

Odpowiadając na wnioski mieszkańców Powiat przystąpił do realizacji projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych.
Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeanalizowała policyjną mapę zagrożeń i wytypowała najbardziej niebezpieczne odcinki dróg w powiecie. Na nich będą budowane wyniesione przejścia dla pieszych oraz wyspowe progi zwalniające. Rozwiązania te do końca roku pojawią się w pięciu miejscowościach: Rakoszyce, Ciechów, Udanin, Mrozów i Kryniczno. – Koszt jednego wyniesionego przejścia dla pieszych to około 15 tys. zł. Środki na ich budowę pochodzą z budżetu powiatu oraz od sponsorów. Liczymy też na współpracę z naszymi Gminami w tym zakresie – wyjaśnia Grzegorz Pierzchalski, etatowy członek zarządu, odpowiedzialny za drogi.
 
Kolejne działania zwiększające bezpieczeństwo użytkowników dróg będą realizowane w przyszłym roku. Oprócz wyniesionych przejść planuje się montaż radarowych wyświetlaczy prędkości w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Koszt jednego takiego urządzenia wraz z montażem to 10 tys. zł.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin