Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na obrady
21-02-2017

Zapraszamy na obrady

Przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej zaprasza na sesję nr XXX/2017, która odbędzie się 23 lutego  br. /czwartek/  o godz. 14.00 w sali konferencyjnej nr 205 Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskie. 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Światowa premiera w Środzie Śląskiej
15-02-2017

Światowa premiera w Środzie Śląskiej

Kolejną ciekawą wystawę można obejrzeć w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej. Tym razem swój dorobek prezentuje tam Wojciech Pomianowski.
Wystawę pt. ,,Prace" otwarto 9 lutego. Znajdziemy na niej grafiki, akwarele, a także obrazy na desce i płótnie. Malowane kilka lat temu, ale też te najnowsze. – Dzisiaj moje akwarela mają światową premierę i bardzo się z tego cieszę – mówił na otwarciu wrocławski artysta. O dorobku i osiągnięciach gościa, ze swoją zwyczajową swadą, opowiedziała Magda Bogucka.
 
Na wernisażu jak zwykle nie zabrakło indywidualnych i tym razem bardzo sympatycznych rozmów z artystą, a także loterii, w której można było wygrać pracę Pomianowskiego. Nowością był głosowanie na najciekawszy obraz wśród prezentowanych, co miało podpowiedzieć autorowi, w którym iść kierunku.
Wystawa „Prace” potrwa do końca marca tego roku. Zainteresowanych posiadaniem niepowtarzalnego dzieła informujemy, że większość z nich można kupić.
 
Ilustracja do informacji: Zatańczyli dla Rolanda
10-02-2017

Zatańczyli dla Rolanda

Już po raz 13. średzcy maturzyści zatańczyli na rynku „Poloneza dla Rolanda”.  Zgodnie z tradycja towarzyszyli im przedstawiciele lokalnych władz, radni, dyrektorzy szkół i placówek oraz nauczyciele.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: 30 lat minęło...
02-02-2017

30 lat minęło...

Starostowie powiatu średzkiego wzięli udział w pożegnaniu, odchodzących na emeryturę, strażaków z Powiatowej Komendy PSP w Środzie Śląskiej.  
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Praca w starostwie
02-02-2017

Praca w starostwie

Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko geodeta w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej - mapa numeryczna Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru. Więcej informacji tutaj
Ilustracja do informacji: Radni na parkiecie
24-02-2017

Radni na parkiecie

Pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego 25 lutego w Środzie Śląskiej odbędą się XII Mistrzostwach Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.  
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Pamiętamy!
28-02-2017

Pamiętamy!

Starosta Powiatu Średzkiego wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu w Środzie Śląskiej zapraszają mieszkańców powiatu do udziału w zaplanowanych na jutro (1 marca) obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Bieg jako dowód pamięci
21-02-2017

Bieg jako dowód pamięci

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Aby go uczcić Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej organizuje Bieg Pamięci „Wilczym Tropem”.
Pomysłodawcą biegu jest nowy przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej Daniel Padewski, który już wcześniej zorganizował wiele patriotycznych imprez w Jastrzębcach, gdzie mieszka. – Uczczenie Żołnierzy Wyklętych biegiem to naprawdę dobry pomysł. Zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy lubią aktywność i niekonwencjonalne lekcje, a taką właśnie lekcją, i historii i patriotyzmu, będzie nasz bieg – mówi Padewski.
Bieg „Wilczym Tropem” odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:
  • gimnazja, start godz. 11.00
  • szkoły ponadgimnazjalne, start godz. 11.30
  • dorośli, start godz. 12.00
Trasa wyniesie 1963 metry i będzie prowadziła wokół średzkich Kajaków oraz częściowo ul. Strzelecką (odpowiednio zabezpieczonymi). Dla uczestników biegu przewidziano medale oraz niespodzianki, a dla zwycięzców każdej kategorii również puchary. Biegacze mogą liczyć też na ciepły poczęstunek oraz napoje.
Zachęcamy do udziału. Uczestnictwo w biegu nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Ilustracja do informacji: Zapraszamy na wernisaż
07-02-2017

Zapraszamy na wernisaż

Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Wojciecha Pomianowskiego pt. ,,PRACE" - 9 lutego godz. 17.00.
Ilustracja do informacji: Mistrzostwa radnych po raz 12
23-01-2017

Mistrzostwa radnych po raz 12

Stałym punktem w kalendarzu powiatowych imprez są Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Turniej odbędzie się 25 lutego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.
 
Tegoroczny turniej będzie już dwunastym z kolei. W zeszłorocznych zmaganiach wzięło udział sześć zespołów, a ich zwycięzcą została drużyna ze Strzelina. Kolejne miejsca na podium zajęli radni z Świdnicy oraz reprezentacja nr 1 naszego powiatu. Ile dolnośląskich samorządów weźmie udział w turnieju okaże się po 17 lutego, wtedy mija termin zgłaszania drużyn. Niemniej Oleśnica już zadeklarowała przyjazd, a Świdnica nie opuściła jeszcze żadnej edycji. Także nasi radni juz ropoczęli przygotowawcze treningi.
 
– Nasz turniej to: z jednej strony promocja rekreacji i zdrowego stylu życia, a z drugiej: wyjątkowa okazja do poznania się. To święto piłki w regionalnym wydaniu – podkreśla starosta powiatu średzkiego Sebastian Burdzy. Wszelkie niezbędne informacje nt. turnieju można znaleźć poniżej. Organizatorzy, wśród których są Urząd Miejski w Środzie Śląskiej oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zapewniają, że sportowych emocji i pozytywnej energii nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy do Środy Śląskiej!
 
Przyjmując 3 pkt. za pierwsze miejsce, 2 pkt. za drugie i 1 pkt. za miejsce trzecie, klasyfikacja generalna Mistrzostw przedstawia się następująco:
Powiat Strzeliński – 19 pkt.
Powiat Bolesławiecki – 16 pkt.
Powiat Świdnicki – 15 pkt.
Powiat Trzebnicki – 9 pkt.,
Powiat Średzki – 4 pkt.,
Powiat Hajnowski – 3 pkt.

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin