Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Wspólnie przeciw dopalaczom
29-11-2017

Wspólnie przeciw dopalaczom

„DOPALACZOM STOP! – WYBIERAM ŻYCIE” to temat konferencji zorganizowanej 22 listopada w średzkim domu kultury pod honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Konkurs dla miłośników fotografowania
29-11-2017

Konkurs dla miłośników fotografowania

Wydział promocji średzkiego starostwa rozpoczął prace nad kalendarzem powiatu na 2018 rok i w związku z tym poszukuje ciekawych zdjęć.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięto konkurs
29-11-2017

Rozstrzygnięto konkurs

29 listopada br. Zarząd Powiatu w Środzie Śląskiej rozstrzygnął konkurs na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku. Więcej informacji tutaj ZMIANA UCHWAŁY
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Zapraszamy na obrady
23-11-2017

Zapraszamy na obrady

Przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej zaprasza na sesję rady nr XXXIX/2017, która odbędzie się 29 listopada /środa/ o godz. 14.00  w sali konferencyjnej starostwa.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Kolędowanie z Anną Wyszkoni
22-11-2017

Kolędowanie z Anną Wyszkoni

Jak ciekawie spędzić grudniowy, przedświąteczny wieczór? Na koncercie pastorałek w wykonaniu Ani Wyszkoni!
– Święta Bożego Narodzenia ta czas szczególny. To okres wyciszenia i refleksji. Aby jak najlepiej poczuć ten niezwykły nastrój podjęliśmy się organizacji koncertu pt. „Średzkie Kolędowanie z  Gwiazdami”. Tytułową gwiazdą będzie Anna Wyszkoni, która zaśpiewa dla nas najpiękniejsze pastorałki – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy.
 
Ani Wyszkoni chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To znana piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Przez 15 lat była wokalistką zespołu „Łzy”. W 2009 wydała własny album  „Czy ten pan i pani” rozpoczynając w ten sposób solową karierę. Jej największe przeboje to:  „Wiem, że jesteś tam”, Biegnij przed siebie”, „Nie chcę Cię obchodzić” czy „Graj chłopaku graj”.
 
Koncert odbędzie się w czwartek 21 grudnia w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej. – Występy zaplanowano na godz. 16.30 i 19.00, lecz w pierwszej kolejności sprzedawane są bilety na późniejszą godzinę. Dopiero gdy zostaną wykupione ruszy sprzedaż na 16.30 – informują pracownicy wydziału promocji starostwa. Cena jednego biletu to 40 zł i jest to cena promocyjna, która uwzględnia dokonaną przez starostwo powiatowe przedpłatę. Bilety można nabyć w biurze podawczym starostwa mieszczącym się przy wydziale komunikacji, w godzinach pracy urzędu. – Zachęcamy też firmy do zakupu biletów dla swoich pracowników. Z pewnością będzie to miła niespodzianka – dodają urzędnicy. Więcej informacji o biletach można uzyskać pod nr tel. 71 396 89 17.
 
Zachęcamy do udziału. W przedświątecznej gorączce warto się zatrzymać i pomyśleć o istocie tych świat. Pastorałki w wykonaniu Anny Wyszkoni gwarantują to.
 
Ilustracja do informacji: Debata o przyszłości powiatowej komunikacji
23-11-2017

Debata o przyszłości powiatowej komunikacji

Wpływ uruchomienia komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska na powiatową komunikację publiczną był tematem spotkania zorganizowanego 20 listopada w starostwie.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Dla zdolnych uczniów
21-11-2017

Dla zdolnych uczniów

Jak co roku w listopadzie odbyły się powiatowe etapy konkursu zDolny Ślązaczek adresowanego do uczniów szkół podstawowych oraz zDolny Ślązak Gimnazjalista.
Konkursy odbywają się  w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, a ich głównym organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty. Dzielą się na trzy etapy: szkolny, powiatowy i wojewódzki.
 
Powiatowy etap zDolnego Ślązaczka odbył się 14 listopada i wzięło w nim udział dziesięciu uczniów ze szkół podstawowych w Środzie Śląskiej, Lutyni, Miękini, Pisarzowicach, Malczycach i Udaninie.
Drugi konkurs - zDolny Ślązak Gimnazjalista podzielony jest na bloki tematyczne. 15 listopada odbył się blok humanistyczny. Wzięło w nim udział siedmiu uczniów z gimnazjów w Środzie Śląskiej, Kostomłotach, Ujeździe Górnym. Dzień później gimnazjaliści ze Środy Śląskiej, Kostomłot i Malczyc pisali test matematyczno-fizyczny. W ostatnim dniu, 17 listopada odbył się blok przyrodniczy. W konkursie wystartowało siedmiu uczniów z pięciu szkół: w Środzie Śląskiej, Kostomłotach, Malczycach, Miękini i Lutyni.
 
Powiatowe eliminacje odbyły się w średzkim starostwie. Od lat ich organizacją zajmuje się Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej. Trzymamy kciuki za wyniki naszych uczniów i życzymy im udziału w kolejnym etapie.
 
Ilustracja do informacji: Chodniki dzięki współpracy
21-11-2017

Chodniki dzięki współpracy

Ponad 2 km nowych chodników powstanie dzięki współpracy lokalnych samorządów w ramach „Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2018 rok.”
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Wspólnie przeciw dopalaczom
15-11-2017

Wspólnie przeciw dopalaczom

„DOPALACZOM STOP! – WYBIERAM ŻYCIE” to temat konferencji, która odbędzie się 22 listopada w średzkim domu kultury.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: W rocznicę odzyskania niepodległości
15-11-2017

W rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada w Środzie Śląskiej, tak jak i całej Polsce, obchodzono najważniejsze z narodowych świąt  – Święto Niepodległości.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 132
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin