Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Konkurs wiedzy pożarniczej
27-03-2017

Konkurs wiedzy pożarniczej

Tradycją Powiatowego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” są rowery dla jego zwycięzców.  W tym roku zdobyli je: Mateusz Czerwiński, Małgorzata Gwiżdż oraz Kacper Kornalski.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Strażacy zawsze pomocni
27-03-2017

Strażacy zawsze pomocni

Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej podjęło się organizacji powiatowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Prace przesyłają szkoły i mają na to czas do 7 kwietnia.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Marcowa sesja rady powiatu
23-03-2017

Marcowa sesja rady powiatu

Przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej zaprasza na sesję Nr XXXI/2017, która odbędzie się 30 marca br. /czwartek/ o godz. 14.00 w sali konferencyjnej nr 205 Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej przy ul. Wrocławskiej 2. 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Młodzież pełna talentów
23-03-2017

Młodzież pełna talentów

W imieniu Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego zapraszamy na imprezę pn. Promujemy Młode Talenty. Gala, składająca się z występów muzycznych oraz wernisaży, odbędzie się dzisiaj w Domu Kultury w Środzie Śląskiej.  Początek godz. 17.30.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Pozwolenie na budowę - fakty i mity związane z wydawaniem decyzji
23-03-2017

Pozwolenie na budowę - fakty i mity związane z wydawaniem decyzji

W ostatnim czasie w lokalnych mediach pojawiło się wiele, nieprawdziwych i wprowadzających czytelników w  błąd, informacji odnośnie uprawnień i możliwości starosty podczas procedury wydawania pozwolenia na budowę.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Najpierw wernisaż teraz finisaż
16-03-2017

Najpierw wernisaż teraz finisaż

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy Wojciecha Pomianowskiego ,,PRACE", który odbędzie się 24 marca  o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej.
 
Ilustracja do informacji: Kwalifikacja wojskowa 2017
16-03-2017

Kwalifikacja wojskowa 2017

13 marca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie. Powiatowa Komisja Lekarska oceni zdolność do służby wojskowej 379 osób, w tym 3 pań. 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Nowocześniej w wydziale komunikacji
15-03-2017

Nowocześniej w wydziale komunikacji

Od 1 marca obsługę klientów Wydziału Spraw Obywatelskich i Komunikacji średzkiego starostwa usprawnia elektroniczny system kolejkowy.
System dostarczyła, wdrożyła i uruchomiła wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma. Jego koszt to blisko 25 tys. zł. – Na wyciągnięcie wniosków dajemy sobie pół roku. Pierwsze wrażenie jest takie, że system się sprawdzi. Klienci musza jednak pamiętać, że nie przyspiesza on obsługi, lecz porządkuje czas i sposób oczekiwania – mówi Norbert Sadowski, kierownik wydziału komunikacji.
 
Nowy system pozwala na wgląd w bieżącą pracę wydziału. 15 marca na godz. 15.00 42 osoby odebrały dowód rejestracyjny (4 oczekiwały), 43 zarejestrowały samochód (2 oczekiwały), 15 odebrało prawo jazdy, a 1 profil kandydata na kierowcę (PKK). – Biorąc numerek już wiemy w jakim celu przychodzi do nas klient i wtedy możemy optymalizować pracę wydziału – dodaje Sadowski.
 
Ilustracja do informacji: PUP zachęca do składania wniosków
14-03-2017

PUP zachęca do składania wniosków

Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej przypomina, że prowadzi nabór wniosków na staże, szkolenia, prace interwencyjne w ramach dwóch projektów.
 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Spotkanie dla pracodawców
14-03-2017

Spotkanie dla pracodawców

Centrum Aktywizacji Zawodowej zaprasza pracodawców na spotkanie poświęcone formom wsparcia oferowanym przez urzędy pracy. Spotkanie odbędzie się 28 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, początek godz. 11.00.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 121
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin