Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Debata o przyszłości powiatowej komunikacji
23-11-2017

Debata o przyszłości powiatowej komunikacji

Wpływ uruchomienia komunikacji publicznej w gminie Środa Śląska na powiatową komunikację publiczną był tematem spotkania zorganizowanego 20 listopada w starostwie.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Dla zdolnych uczniów
21-11-2017

Dla zdolnych uczniów

Jak co roku w listopadzie odbyły się powiatowe etapy konkursu zDolny Ślązaczek adresowanego do uczniów szkół podstawowych oraz zDolny Ślązak Gimnazjalista.
Konkursy odbywają się  w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień, a ich głównym organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty. Dzielą się na trzy etapy: szkolny, powiatowy i wojewódzki.
 
Powiatowy etap zDolnego Ślązaczka odbył się 14 listopada i wzięło w nim udział dziesięciu uczniów ze szkół podstawowych w Środzie Śląskiej, Lutyni, Miękini, Pisarzowicach, Malczycach i Udaninie.
Drugi konkurs - zDolny Ślązak Gimnazjalista podzielony jest na bloki tematyczne. 15 listopada odbył się blok humanistyczny. Wzięło w nim udział siedmiu uczniów z gimnazjów w Środzie Śląskiej, Kostomłotach, Ujeździe Górnym. Dzień później gimnazjaliści ze Środy Śląskiej, Kostomłot i Malczyc pisali test matematyczno-fizyczny. W ostatnim dniu, 17 listopada odbył się blok przyrodniczy. W konkursie wystartowało siedmiu uczniów z pięciu szkół: w Środzie Śląskiej, Kostomłotach, Malczycach, Miękini i Lutyni.
 
Powiatowe eliminacje odbyły się w średzkim starostwie. Od lat ich organizacją zajmuje się Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej. Trzymamy kciuki za wyniki naszych uczniów i życzymy im udziału w kolejnym etapie.
 
Ilustracja do informacji: Chodniki dzięki współpracy
21-11-2017

Chodniki dzięki współpracy

Ponad 2 km nowych chodników powstanie dzięki współpracy lokalnych samorządów w ramach „Programu rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego na 2018 rok.”
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Wspólnie przeciw dopalaczom
15-11-2017

Wspólnie przeciw dopalaczom

„DOPALACZOM STOP! – WYBIERAM ŻYCIE” to temat konferencji, która odbędzie się 22 listopada w średzkim domu kultury.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: W rocznicę odzyskania niepodległości
15-11-2017

W rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada w Środzie Śląskiej, tak jak i całej Polsce, obchodzono najważniejsze z narodowych świąt  – Święto Niepodległości.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Debata o oświacie
10-11-2017

Debata o oświacie

Kadra zarządzająca oświatą, przedstawiciele pracodawców, nauczycieli, uczniów oraz rodziców spotkali się 7 listopada w starostwie na spotkaniu poświęconym rozwojowi edukacji i kompetencji kluczowych uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Średzki. 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Spotkanie dla pracodawców
09-11-2017

Spotkanie dla pracodawców

Powiatowy Urząd Pracy w Środzie Śląskiej  zaprasza przedsiębiorców i pracodawców z naszego powiatu na spotkanie DOBRE DNI Z PRACODAWCĄ, organizowane w ramach Europejskich Dni Pracodawcy.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Dyżur prawników 10 listopada
07-11-2017

Dyżur prawników 10 listopada

Informujemy, że w środę 8 listopada br. punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w starostwie powiatowym będzie nieczynny. Dyżur zastępczy odbędzie się w piątek 10 listopada, w godz. 08.00 - 12.00.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Uczcijmy ten dzień razem!
03-11-2017

Uczcijmy ten dzień razem!

Starosta Powiatu Średzkiego Sebastian Burdzy i Przewodniczący Rady Powiatu Daniel Padewski zapraszają mieszkańców powiatu na  wspólne obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, 11 listopada br.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Bezpłatne szkolenie
02-11-2017

Bezpłatne szkolenie

7 listopada o godz. 10.00 się w sali konferencyjnej starostwa powiatowego (sala nr 205, II piętro) rozpocznie się szkolenie pt.: „E-składka nowy wymiar rozliczeń oraz zmiany w zwolnieniach lekarskich od lipca 2018 r.”.
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 130
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin