Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

27-09-2011

Stypendia dla najlepszych

Już po raz piąty najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu średzkiego otrzymają specjalne stypendia. Wcześniej jednak, 5 października w sali konferencyjnej starostwa odbiorą dyplomy i wpiszą się do Złotej Księgi Stypendystów.
 
czytaj dalej ›
27-09-2011

Finał Turnieju Radnych 2011

25 września w Udaninie odbyła się decydująca rudna Turnieju Radnych Powiatu Średzkiego. Środa Śląska nie oddała wywalczonego już wcześniej prowadzenia i to ona ostatecznie wygrała tegoroczne potyczki.
 
czytaj dalej ›
20-09-2011

Zapraszamy na targi

Jeszcze więcej niż ostatnio, bo aż dwudziestu pracodawców zapowiedziało swój udział w Powiatowych Targach Pracy, które odbędą się jutro 30 września w sali sportowej PZSP nr 1 w Środzie Śl. (ul. Wrocławska 12).
 
czytaj dalej ›
23-09-2011

Zawiadomienie o rozpoczęciu prac geodezyjnych

Starosta Średzki zawiadamia na podstawie art. 24a, ust. 2 ustawy z dnia 17 maja 1989r Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jednolity - Dz. U. 2010, Nr 193, poz. 1287 z poźn. zm.), o rozpoczęciu prac geodezyjnych związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków, założeniem baz danych budynków i lokali w obrębach geodezyjnych Szczepanów, Przedmoście, Ciechów, Ogrodnica i Cesarzowice w Gminie Środa Śląska.
czytaj dalej ›
12-09-2011

Męski turniej

Już jutro w siłowni Atletica w Środzie Śl. odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Średzkiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Mężczyzn. Panowie zmierzą się w pięciu kategoriach wagowych do: 67,5 kg, 75 kg, 85 kg, 95 kg oraz +100 kg.
czytaj dalej ›
21-09-2011

Zapraszamy na wykład

Pierwszy po wakacjach Czwartkowy Wykład Muzealny odbędzie się już jutro – 22 września i będzie poświęcony 770-rocznicy Bitwy pod Legnicą.
 
Wykład zgodnie ze zwyczajem odbędzie się w średzkim muzeum. Poprowadzi go dyrektor legnickiego muzeum Iwona Nosko-Sułkowska. Początek godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!
 
 
21-09-2011

Bezpłatne wykłady dla nauczycieli

Informujemy, że rozpoczął się nabór na bezpłatne szkolenie e-learningowe dla nauczycieli podstaw przedsiębiorczości. Szkolenia odbędą się w ramach projektu „Ekonomia i finanse – innowacyjny moduł programowy dla przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości” realizowanego przez TPH Sp z o.o. z Warszawy.
Projekt ma pogłębić wiedzę uczniów nt. dzielności gospodarczej, nowoczesnych narzędzi finansowo-bankowych i poprzez to zwiększyć ich udział w życiu gospodarczym. Więcej informacji tutaj
21-09-2011

Z partnerską wizytą

W dniach od 9 do 11 września w naszym powiecie gościła delegacja z zaprzyjaźnionego powiatu hajnowskiego. Na czele delegacji stali starostowie Włodzimierz Pietroczuk i Andrzej Skiepko.
czytaj dalej ›
21-09-2011

Regionalny Konkurs Grantowy

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła nową edycję Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse”.
 
czytaj dalej ›
21-09-2011

Nagrody im. Profesora Aleksandra Gieysztora

Kapituła Nagrody im. Profesora Aleksandra Gieysztora zapraszamy do zgłoszenia nominacji instytucji lub osób wspierających rozwój polskiej kultury i ochronę jej dziedzictwa do XIII edycji Nagrody.
 
czytaj dalej ›
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin