Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

30-11-2011

Każdy może zostać darczyńcą

19 listopada ruszyła 11. edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Na konkretną i mądrą pomoc czeka jeszcze wiele rodzin, również z naszego powiatu. Jeżeli chcesz pomóc możesz zrobić to teraz.
czytaj dalej ›
28-11-2011

Sesja o środkach, drogach i planach

24 listopada br. odbyła się XIII sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Tym razem w niestandardowym miejscu - Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na średzkich Kajakach.
 
czytaj dalej ›
28-11-2011

W odpowiedzi na potrzeby

Skąd i jak zdobywać środki na rozwój firmy dowiedzieli się uczestnicy spotkania, które odbyło się 25 listopada br. w sali konferencyjnej średzkiego starostwa. Inicjatorem spotkania był Bank Gospodarstwa Krajowego, współorganizatorem nasze starostwo.
 
czytaj dalej ›
23-11-2011

Pomoc dla uczniów

Powiat Średzki rozpoczął realizację kolejnego projektu edukacyjnego pn. „Każdy z nas jest inny”.
czytaj dalej ›
23-11-2011

Wykład o Lutyni

Jutro 24 listopada odbędzie się kolejny, w ramach stałego cyklu, Czwartkowy Wykład Muzealny.
 
czytaj dalej ›
22-11-2011

Szlachetna akcja

19 listopada wystartowała po raz jedenasty ogólnopolska akcja SZLACHETNA PACZKA, dzięki której przed Bożym Narodzeniem kilka tysięcy ubogich rodzin otrzymuje najpotrzebniejsze rzeczy tj. odzież, artykuły gospodarstwa domowego i żywność. Każdy może zostać darczyńcą i przygotować paczkę dla jednej z rodzin.
czytaj dalej ›
16-11-2011

Skąd środki na rozwój firmy?

Odpowiadając na potrzeby małych i średnich firm 25 listopada br. w sali konferencyjnej naszego starostwa odbędzie się spotkanie nt. „Możliwości wsparcia dla przedsiębiorczych”. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm, biur rachunkowych oraz właściwych pracowników gmin.
czytaj dalej ›
18-11-2011

Sesja nr 13

Przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej zaprasza na sesję rady, która odbędzie się 24 listopada br. /czwartek/ o godz. 12.00 w stołówce Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej - ul. Kilińskiego 33.
 
czytaj dalej ›
17-11-2011

Zaczyna się gra o lepsze życie

Już za kilka dni - 19 listopada ruszy XI edycja SZLACHETNEJ PACZKI. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza rodzin czekających na pomoc. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie.
czytaj dalej ›
18-11-2011

Trochę statystyki

W imieniu Urzędu Statystycznego we Wrocławiu zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury nt. sytuacji społeczno-gospodarczej województwa dolnośląskiego za wrzesień 2011. Znajdziemy tam informacje m.in. o stopie bezrobocia, cenach i ich zmianach w stosunku do września 2010 a także podstawowe dane o powiatach. Komunikat - wrzesień
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin