Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Sportowa integracja
11-07-2017

Sportowa integracja

Rzutami karnymi zakończył się finał II Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich o Puchar i Nagrodę Wicestarosty Powiatu Średzkiego. Lepsi w ich egzekwowaniu okazali się zawodnicy drużyny pn. OFS Technologie.
Turniej odbył się w sobotę na orliku w Malczycach. W sportowe szranki stanęło sześć drużyn. Runda eliminacyjna odbyła się w dwóch grupach. W pierwszym półfinale spotkali się OFS i Grot Mazurowice, wynik tego pojedynku to 7:3. W drugim półfinale Orzeł Pichorowice pokonał 5:2 Gamę Ujazd Górny. Mały finał to zacięta walka pomiędzy Mazurowicami a Ujazdem, zakończono zwycięstwem 4:3 tych pierwszych. Jeszcze więcej emocji dostarczył mecz finałowy. Szala zwycięstwa przechylała się raz na stronę Pichorowic raz na rzecz OFS. W meczu padło aż  osiem bramek, a mimo to o jego wyniku musiały zadecydować rzuty karne. Lepsi w ich egzekwowaniu okazali się zawodnicy OFS.
 
– Przyjechaliśmy po zwycięstwo i wygraliśmy. Plan na dzisiaj zrealizowaliśmy więc w 100% – powiedział Irek Mazur, kierownik drużyny. Przyznał też, że zwycięska drużyna składa się głównie z pracowników zakładu OFS Technologie ze Szczepanowa i chętnie bierze udział w lokalnych turniejach, zarówno piłkarskich jak i siatkarskich.   
 
Puchary i nagrody zwycięskim drużynom oraz zawodnikom wręczyli organizatorzy turnieju - wicestarosta powiatu Grzegorz Pierzchalski oraz sołtys Malczyc Beata Witowska. Tajemniczą nagrodą, o którą walczyły drużyny była 50-litrowa beczka piwa ufundowana przez wicestarostę. – Nie wiem czy nagroda była dodatkowym motywatorem, ale i tak oglądaliśmy dzisiaj wiele emocjonujących pojedynków. Cieszę się, że dopisały drużyny, pogoda i humory. Udało się też uniknąć kontuzji. Liczę, że za rok znów się tutaj spotkamy – mówił wicestarosta Pierzchalski. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Patryka Zielińskiego z Pichorowic. Wśród bramkarzy na wyróżnienie i nagrodę zasłużył Wojciech Boszak grający w barwach Gamy Ujazd Górny.
Jak zapewnili zwycięzcy nagrodą podzielą się ze wszystkimi pracownikami firmy.
 
Kolejność końcowa drużyn:
I - OFS Technologie
II - Orzeł Pichorowice
III -  Grot Mazurowice
IV - Gama Ujazd Górny
V - Zajezdnia Malczyce
VI - Grom Udanin
 
Ilustracja do informacji: Stypendia dla maturzystów
10-07-2017

Stypendia dla maturzystów

Po raz piętnasty na Dolnym Śląsku maturzyści, podejmujący studia, mogą starać się o Stypendia Pomostowe. Zachęcamy tegorocznych maturzystów do składania wniosków.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Zapraszamy do Wojnowic
05-07-2017

Zapraszamy do Wojnowic

8 lipca w Zamku na Wodzie w Wojnowicach odbędzie się II Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Wojnowickiego Zamku. Wśród atrakcji m.in. konny turniej rycerski i egzekucja rabusia. Zapraszamy w imieniu organizatorów.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Kolejne ścieżki rowerowe
30-06-2017

Kolejne ścieżki rowerowe

Ponad 1 800 tys. zł dotacji otrzyma Powiat na budowę ścieżek rowerowych na szlaku Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba, na odcinkach Ciechów-Cesarzowice oraz Kostomłoty-Zabłoto.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Ważne dla pacjentów
30-06-2017

Ważne dla pacjentów

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od 1 lipca do 30 września 2017 r. zmienia się miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej POZ dla mieszkańców powiatu średzkiego.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Komunikat prasowy
29-06-2017

Komunikat prasowy

Informujemy, że na chwilę obecną (29 czerwca, godz. 12.00) nie ma zgody dyrektora Dolnośląskiego Oddziału NFZ na  przeniesienie kontraktu z dotychczasowego operatora tj. Polskiego Holdingu Medycznego,  prowadzącego oddział pediatryczny szpitala oraz świąteczną i nocną  opiekę zdrowotną,  na nowy podmiot, który zadeklarował chęć kontynuowania dotychczasowych świadczeń. 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Sesja rady powiatu
23-06-2017

Sesja rady powiatu

Wczoraj odbyła się 35. sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Krótkie obrady zdominował temat szpitala.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Dla fanów piłki nożnej
21-06-2017

Dla fanów piłki nożnej

Pod patronatem wicestarosty powiatu Grzegorza Pierzchalskiego 8 lipca w Malczycach odbędzie się II Turniej Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Mniej zanieczyszczeń, więcej oszczędzonej energii
19-06-2017

Mniej zanieczyszczeń, więcej oszczędzonej energii

Dzisiaj w gabinecie starosty podpisano umowę na termomodernizację budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowaczej w Środzie Śląskiej.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Będzie nowy most
19-06-2017

Będzie nowy most

Decyzją Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa  projekt Powiatu pn. „Przebudowa mostu w Ujeździe Górnym” otrzymał dofinansowanie w kwocie 243 tys. zł.  
czytaj dalej ›
1 2 3 4 5 6 ... 123
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin