Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Najlepiej grillują w Jastrzębcach

Najlepiej grillują w Jastrzębcach

26 maja odbyło się kolejne spotkanie w ramach konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Tym razem uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniem jakim było danie z grilla.
Grillowanie odbyło się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i tym razem przyjęło formę majówki. Uczestnicy konkursu grillowali, a ich najbliżsi, kibice i wszyscy zainteresowani piknikowali. O tytuł króla grilla walczyło siedem zespołów: Smakosze ze Środy Śląskiej, Sołectwo Chomiąża, Kogutki Team ze Środy Śląskiej, Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej Sołectwo Mieczków, Jastrzębianki + Jastrząb oraz Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Konar. 
 
Tak trudnego zadania, jak tym razem, jury jeszcze nie miało. Przygotowane potrawy wyglądały pięknie i kusząco. Były wśród  nich dania mięsne, jarskie, na słodko, a do tego dipy i wykwintne sosy jak np. sos truskawkowy z chilii oraz napitki m.in. kompot truskawkowo-różany. Pyszne próbowanie i burzliwe naradzanie zakończyło się następującym werdyktem: I miejsce: Jastrzębianki + Jastrząb, wyróżnienia: Sołectwo Mieczków i Klub Nowoczesnej Gospodyni z Brzezinki Średzkiej. Nagrody specjalne, o wartości 500 zł, ufundowane przez Green Energy otrzymali: Smakosze, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Konar oraz reprezentacja Brzezinki Średzkiej.  Zwycięzcom gratulujemy nagród, a wszystkim talentów kulinarnych!
 
Przypominamy, że wcześniejsze kulinarne pojedynki wygrali: stowarzyszenie Adsum z Chomiąży (pierogi) oraz Smakosze (żurek i szarlotka). Trwa ustalanie terminu kolejnego pojedynku (koniec czerwca lub początek lipca). Wiadomo już, że jego tematem będą naleśniki.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin