Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Najlepsza impreza w Powiecie

Najlepsza impreza w Powiecie

Wspaniała pogoda, mnóstwo atrakcji i zadowolone dzieci – to najkrótsze podsumowanie III Powiatowego Dnia Dziecka, który odbył się 1 czerwca na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej.
Organizatorzy – Powiat Średzki wraz ze sponsorami, zadbali, aby na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. I tak się stało: teatr Kubika z przedstawieniem „Kapitan Drabinka w krainie smoka”, lekcje chodzenia na szczudłach, fotobudka, konkurs plastyczny „Laurka dla Polski”, warsztaty rękodzielnicze, kurs pierwszej pomocy – to te najważniejsze. Nowością była kolejka turystyczna jeżdżąca po mieście i wokół kajaków (każdy kurs miał komplet pasażerów!) a także refleksomierz i symulator roweru, w których zorganizowano rozgrywki zakończone wręczeniem medali dla najlepszych zawodników.
 
Na imprezie nie mogło zabraknąć, i nie zabrakło, dmuchańców, balonów, gigantycznych baniek oraz dobrej muzyki. Były też kiełbaski z grilla, owoce i słodki poczęstunek. Wszystko to - jak zaznaczono na plakacie i co podkreślali prowadzący - za jeden uśmiech! Jak zwykle nie zawiodły średzkie komendy policji i straży pożarnej, a także motocykliści z Wings of freedom i fani czterech kółek z Unii Przygody. Każdy z nich również przygotował dla dzieci jakąś atrakcję. – Bardzo chcieliśmy, aby dzisiejszy dzień był prawdziwym świętem dzieci i patrząc na te uśmiechnięte buzie myślę, że to się udało. Teatr Kubika stanął na wysokości zadania i wspaniale zabawiał dzieci. Dopisali też sponsorzy, dzięki którym atrakcji jest tak wiele, że nie ma mocnych, aby dzisiaj ktoś się tutaj nudził – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy, który na pikniku wystąpił w podwójnej roli - głównego organizatora oraz rodzica.
 
Podczas imprezy ogłoszono też wyniki konkursu plastycznego „Polska to My”. Laureaci odebrali nagrody, a kto tego nie uczynił otrzyma je w swojej szkole. Jak wspaniałe prace przygotowały dzieci można było zobaczyć na okolicznościowej wystawie zorganizowanej przed wejściem do ośrodka. Kolorowe prace pojawiły się też na drewnianej altanie i były one dziełem przedszkolaków z Ciechowa i Środy Śląskiej oraz dzieci z placówki opiekuńczej.
Mówiąc najkrócej - III Powiatowy Dzień Dziecka okazał się imprezą na szóstkę.
 
WSPÓŁORGANIZATORZY:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
Środowiskowy Dom Samopomocy
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego
 
PARTNERZY:
Powiatowa Komenda Policji
Powiatowa Komenda PSP
Muzeum Regionalne
Hufiec ZHP Środa Ślaska
Polski Czerwony Krzyż
Unia Przygody 4x4
Wings of freedom
Röben Polska Sp. z o.o.
 
SPONSORZY:
HMT Heldener Metalltechnik Polska
INDUSTRIAL BRUSH MANUFACTURERS Sp. z.o.
Dolnośląskie Młyny S.A.
Handlowiec Sp. z o.o.
Schumacher Packaging Sp. z o.o.
Eldisy Polska Sp. z o.o.
Nordis Chłodnie Polskie Sp. z o.o.
Fresenius Kabi
Investpolska-SM Sp. z o.o.
Vibracoustic Polska Sp. z o. o.
Zonti Sp. z o.o.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin