Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Działalność medyczna wraca do szpitala

Działalność medyczna wraca do szpitala

9 maja firma Invicti podpisała z syndykiem umowę na wynajem pomieszczeń w budynku byłego szpitala w Środzie Śląskiej. – Pierwsze usługi to kwestia miesiąca lub dwóch –  mówił  Grzegorz Kyrcz, prezes spółki Invicti.
Oferty na prowadzenie działalności medycznej w średzkim szpitalu złożyły dwa podmioty. Pierwsza była mało konkretna, drugą kompleksową złożyła spółka Invicti. – Oferty, mimo wcześniejszego zainteresowania, nie złożył Gemini-Med świadczący w powiecie nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Były też propozycje na częściową działalność, lecz te nas nie interesowały – wyjaśnia Jacek Hampelski, dyrektor operacyjny w Ziemmerman Filipiak Restrukturyzacja, syndyk masy upadłościowej PCZ.
 
Umowę podpisano 9 maja w średzkim starostwie, w asyście władz powiatu. – To pierwszy krok do normalizacji sytuacji w służbie zdrowia na terenie powiatu średzkiego. Wspólnie z syndykiem wybraliśmy podmiot, który dał najlepsze gwarancje i rękojmię na dalszą działalność, który rozwinie usługi medyczne w Środzie Śląskiej. Będziemy mu pomagać, aby było ich jak najwięcej – mówił starosta Burdzy.
 
Co planuje spółka? W pierwszej kolejności stworzenie profesjonalnego i nowoczesnego zakładu opiekuńczo-leczniczego, w którym poza całodobową opieką prowadzone będą zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne. Planowany jest oddział specjalistycznej rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej, i ogólnoustrojowej.  –  Nasza oferta skierowana będzie do osób starszych, schorowanych, również w średnim wieku, które wymagają specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Podobny zakład prowadzimy w Brzegu Dolnym. Mamy tam 101 miejsc i tylu pacjentów. Kiedy inni mają niedobór pacjentów do nas jest kolejka – mówi Grzegorz Kyrcz, prezes spółki Invicti.
 
W dalszej przyszłości spółka będzie chciała uruchomić oddział pediatrii. Aby stało się to możliwe Narodowy Fundusz Zdrowia musi ogłosić konkurs. Najbardziej dalekosiężne plany to: uruchomienie bloku operacyjnego, przychodni z pełnym zakresem usług specjalistycznych a także całodobowej apteki.  – Jeżeli wszystko dojdzie do skutku i uda nam się kupić w całości budynek szpitala, wtedy będziemy myśleć o remoncie i szukać odpowiednich usług dopasowanych do potrzeb społeczeństwa –  tłumaczy Kyrcz.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin