Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Motoryzacja im nie straszna

Motoryzacja im nie straszna

Uczniowie PZSP nr 2, klasy – monter mechatronik zwyciężyli w powiatowym konkursie  motoryzacyjnym, który odbył się wczoraj w średzkiej komendzie policji.
Do rywalizacji stanęły cztery drużyny reprezentujące klasy profilowane w PZSP nr 2. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 40 pytań odnośnie zasad ruchu drogowego, obsługi oraz budowy samochodu i historii polskiej motoryzacji. Druga część miała charakter praktyczny i uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy medycznej. Jakość tej pomocy ocenili strażacy z powiatowej komendy.   
Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradziła sobie drużyna z klasy monter mechatronik, w składzie: Dawid Żarczyński (nagroda indywidualna za najlepszy wynik w teście), Paweł Ostropolski i Sebastian Marcjan. Ich wynik to 82 pkt. Miejsce drugie zajęli uczniowie technikum informatycznego (76 pkt.), a trzecie reprezentacja technikum elektrycznego (69 pkt.).
 
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez średzkie starostwo. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 2 czerwca we Wrocławiu. Finał konkursu odbędzie się w Białymstoku i jak przystało na konkurs motoryzacyjny jego zwycięzca zdobędzie samochód.
 
Na zakończenie spotkania obecni strażacy pokazali jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedlekarska. Organizatorem eliminacji powiatowych była średzka komenda policji.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin