Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Grudniowa sesja rady powiatu

Grudniowa sesja rady powiatu

28 grudnia odbyła się 41. sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej. Radni przyjęli pięć  uchwał m.in. w sprawie planu pracy rady oraz komisji stałych w 2018 roku.
Sesja rozpoczęła się od sprawozdań starosty z wykonania uchwał rady oraz działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Radni nie mieli do nich żadnych pytań, podobnie jak do kolejnego punktu – sprawozdania muzeum regionalnego z działalności. Pytań nie mieli również wyborcy w punkcie przeznaczonym dla nich. Tak więc, bez zwyczajowej przerwy, przystąpiono do podjęcia uchwał.
Przyjęto ich pięć, w sprawie:
- przyjęcie planu pracy Rady Powiatu w Środzie Śląskiej na 2018 rok,
- określenia zadań, na które przeznaczone zostaną środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
- trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół i placówek oświatowych oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania,
- zmian w uchwale budżetowej Powiatu Średzkiego na rok 2017,
- zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu w Środzie Śląskiej na 2018 rok.
 
Żaden z radnych nie skorzystał z prawa do składania interpelacji i zapytań. W punkcie "wnioski i oświadczenia radnych" podjęty został temat ścieżki rowerowej Ciechów - Środa Śląska i kierowców jeżdżących po niej samochodami a także zabłoceń na drodze Błonie -  Ksieginice. Starosta obiecał, że służba drogowa zajmie się tymi kwestiami. Na pytanie o przyczyny dużych kolejek w wydziale komunikacji wyjaśniał, że są on wynikiem wadliwego działania nowego systemu. Wspomniał też o dodatkowym etacie na rejestrację pojazdów.
 
W sprawach różnych przewodniczący rady poinformował o terminach kolejnych komisji i sesji. Wszystkim zebranym złożył też noworoczne życzenia.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin