Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Nowe ścieżki na wakacje

Nowe ścieżki na wakacje

22 grudnia w starostwie podpisano umowy na budowę ścieżek rowerowych Ciechów-Cesarzowice oraz Kostomłoty-Zabłoto. Inwestycje zrealizuje konsorcjum dwóch firm – „COM-D” z Jawora i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry i ma na to czas do 30 czerwca.
Projekt Powiatu pn. „Budowa ścieżek rowerowych Powiatu Średzkiego na szlaku Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba" otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 30 listopada w Urzędzie Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego starostowie i skarbnik powiatu podpisali stosowna umowę. 22 grudnia podpisano umowę z wykonawcą.
 
- Już w lipcu ogłosiliśmy przetarg na budowę ścieżki Kostomłoty-Zabłoto. Brak zainteresowania ze strony potencjalnych wykonawców skłonił nas do przeprojektowaniu wniosku i przesunięciu budowy ścieżki z tego roku na przyszły, równolegle z drugą inwestycją Ciechów-Cesarzowice. Zabieg ten okazał się dobrym posunięciem, i w tej chwili mamy już wykonawcę obu ścieżek i co niezwykle ważne zmieściliśmy się w planie finansowym – mówi starosta Sebastian Burdzy. Projekt poza budową ścieżek rowerowych na odcinkach Ciechów-Cesarzowice oraz Kostomłoty-Zabłoto przewiduje stworzenie portalu internetowego – www.powiat-sredzki.rowerowy.pl, przygotowanie materiałów z zakresu edukacji ekologicznej takich jak tablice informacyjne i mapy oraz zakup dwóch samoobsługowych stacji serwisowych dla rowerów. 
 
Planowane ścieżki poprawią bezpieczeństwo ruchu rowerowego i przyczynią się do uatrakcyjnienia infrastruktury turystycznej powiatu sredzkiego. Partnerami przedsięwzięcia są: Gmina Środa Śląska (dofinansowanie w kwocie 112 500 zł), Gmina Kostomłoty (dofinansowanie - 59 500 zł) oraz Lokalne Grupy Działania - „Szlakiem Granitu” i „Kraina Łęgów Odrzańskich”.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin