Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Przedstawili korzyści z Erasmusa

Przedstawili korzyści z Erasmusa

Na początku grudnia uczniowie PZSP nr 2 w Środzie Śląskiej zaprezentowali swoje osiągnięcia i umiejętności zdobyte podczas zagranicznych praktyk realizowanych w ramach programu Erasmus+.
Spotkanie odbyło się w średzkim starostwie. Zebranych przywitała dyrektor szkoły. – Miałam obawy, jak nasza mała szkoła odnajdzie się w tak dużym projekcie. Dzisiaj wiem już, były to obawy bezzasadne. Nasza młodzież świetnie się odnalazła w nowych warunkach, pokazała swój potencjał i wróciła bogatsza o nowe doświadczenie. Dlatego zachęcam dyrektorów szkół, aby korzystali z tego programu, bo warto – mówiła Jolanta Bilińska. Dyrektor serdecznie podziękowała koordynatorce projektu oraz partnerom przedsięwzięcia m.in. Powiatowi.
 
Gdzie uczniowie mieli praktyki i jakie obowiązki do nich należały pokazały przygotowane przez nich prezentacje uzupełnione bezpośrednimi opowieściami. Najpierw zaprezentowała się grupa z Hiszpanii, a po niej z Włoch. – Jestem przekonany, że szkoła doskonale przygotowała mnie do zawodu. Praktyki były świetnie zorganizowane i były cennym doświadczeniem – mówił Maciej Cebula, który w hiszpańskiej szkole zajmował się  serwisowaniem i naprawą komputerów. Uczniowie pracowali też w hotelach, kawiarniach i prywatnych firmach, gdzie wykonywali naprawdę różne zadania – kładli instalacje  elektryczne, przygotowywali desery, obsługiwali bufet, a nawet projektowali odzież. Ich obowiązki zależały od profilu klasy, do jakiej uczęszczali w szkole. W prezentacjach nie zabrakło też zdjęć i filmów z wycieczek, bo po praktykach uczniowie mieli czas wolny, który przeznaczali na zwiedzanie. Spotkanie zakończyło sie degustacją przygotowanych przez uczniów potraw, oczywiście włoskich i hiszpańskich.
 
W projekcie wzięło udział czterdziestu uczniów, którymi za granica opiekowało się na zmianę ośmiu nauczycieli. – Już myślimy o kolejnej edycji. Zostaniemy przy Włoszech, bo to ze względu na kuchnię bardzo atrakcyjny kraj dla uczniów technikum żywienia, a Hiszpanię prawdopodobnie zamienimy na Portugalię  – planuje dyrektor Jolanta Bilińska.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin