Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

Aktualności z powiatu

Ilustracja do informacji: Powiatowe obchody Dnia Zdrowia

Powiatowe obchody Dnia Zdrowia

7 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Zdrowia. W Środzie Śląskiej uczczono go Paradą Zdrowia oraz Powiatowym Przeglądem Artystycznym.
W tym roku uczestnicy parady przemaszerowali wokół średzkiego ratusza. Mimo nienajlepszej pogody wzięło w niej udział kilkanaście placówek oświatowych z naszego powiatu. Na czele parady stanęli przedstawiciele lokalnych władz oraz dyrektorzy średzkich instytucji. Wspólny przemarsz zakończył się wypuszczeniem balonów wypełnionych helem, co zawsze wywołuje mnóstwo emocji.
 
Druga część obchodów odbyła się w domu kultury i był nią Powiatowy Przegląd Artystyczny. Dzieci śpiewały, recytowały i tańczyły, a wszystko to w kontekście zdrowia i zdrowego stylu życia. Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa oraz drobne upominki od organizatorów obchodów, którymi od lat są: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Polski Czerwony Krzyż.
 
Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotykające społeczeństwa na całym świecie.  W tym roku była to depresja. Wcześniejsze tematy i hasła przewodnie:
2009 - „Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof!”
2010 - „Człowiek i miasto”
2011 - oporność mikroorganizmów (wirusów, bakterii, niektórych pasożytów) na leki antywirusowe, antybiotyki oraz leki przeciwmalaryczne
2012 - „Więcej zdrowia - więcej życia”
2013 - „Zdrowe bicie serca”
2014 - choroby przenoszone przez wektory
2015 – „Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym"
2016 – „Pokonaj cukrzycę!"
 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin